HardwareZe světa IT

G-DRIVE a G-RAID nabídnou až 8 TB

G-Technology oznámila uvedení nových 4 TB externích disků.

Zmiňovaná společnost je vlastněna známou firmou Hitachi, která má s pevnými disky mnoho zkušeností. Není se tedy čemu divit, že G-technology pokračuje v posouvání limitů na této scéně. Firma představila v zásadě 2 nová řešení. První se jmenuje 4 TB G-DRIVE. Zde se jedná o jeden 4 TB disk, který se pyšní 7200 RPM, podporuje rozhraní eSATA 3.0 Gbps, FireWire 800 a USB 2.0. Na disk se vztahuje 3 letá záruční lhůta.

Ovšem pozor. Pokud vám přijde 4 TB jako obrovské množství místa pro vaše data, připravte se na druhou část téhle novinky.

G-Technology totiž také představila řešení zvané G-RAID, které v sobě kloubí tyto 2 disky v poli RAID 0, čímž získáte rovnou 8 TB volného místa. A to už je velmi slušné řešení pro všechny uživatele, kteří si potrpí na rychlé a vysokokapacitní řešení v oblasti pevných disků.

g technology 4TB RAID

Na závěr ještě zmíním, že G-technology plánuje ve čtvrtém kvartále tohoto roku uvést vylepšenou verzi těchto pevných disků. Nové modely budou totiž podporovat rozhraní Thunderbolt, které slibuje přenosovou rychlost až do závratné výše 10 Gbps.

Ceny pro 4 TB G-DRIVE a 8 TB G-RAID od G-technology zatím nebyly oznámeny. Ovšem datum vydání je již stanoveno na tento říjen.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware