Tiskové zprávyZe světa IT

Fotíme: Samsung Galaxy Camera

Společnost Samsung, přední výrobce na trhu spotřební elektroniky a světová jednička v oblasti informačních technologií, dnes představil novinku, která mění stereotyp focení a sdílení snímků, fotoaparát Samsung GALAXY Camera.

Fotoaparát Samsung GALAXY Camera

Kvalitní fotoaparát a smartphone Galaxy S III v jednom byl vyvinut na základě měnících se potřeb současných uživatelů. Kombinací špičkové technologie fotoaparátů Samsung a nejnovější verze systému Android 4.1 Jelly Bean s možnostmi 3G a Wi-Fi připojení, vznikl zcela nový typ zařízení, které ocení všichni nadšenci, kteří rádi fotí, snímky si upravují a spontánně je sdílejí s ostatními.

Klíčovou vlastností produktu je jeho kompaktnost. Fotografie s ním pořídíte, upravíte a nasdílíte , aniž byste potřebovali další zařízení, například počítač. Vše se děje okamžitě, dokud jsou zážitky živé. Překážkou už nebude ani Wi-Fi připojení, protože stačí do Galaxy Camery vložit SIM kartu s datovým tarifem. V rámci balení získáte datovou SIM kartu od O2 s mobilním internetem na 3 měsíce zdarma, takže budete online bez omezení kdekoli.

„Samsung Galaxy Camera je produktem své doby a jednoznačně vychází z potřeb moderních lidí, kteří se chtějí o své zážitky dělit s ostatními během několika okamžiků,“řekl Roman Šebek, obchodní a marketingový ředitel mobilní divize společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak a dodává: „Řešili jsme problém uživatelů, kdy s telefonem nevznikaly dostatečně kvalitní fotografie a naopak s fotoaparáty nešlo okamžitě sdílet fotky a musel následovat proces úprav v PC. Teď máme produkt, který umí obojí a díky SIM kartě se nemusí uživatelé omezovat jen na místa s Wifi.“

Foťte ve vysoké kvalitě

Samsung Galaxy Camera diponuje 21 násobným optickým zoomem a snímačem 16M BSI CMOS s rozlišením 16 Mpix, díky čemu vznikají fotografie s věrným podáním barev.  Optický zoom se ovládá pomocí tlačítka nebo dotykového displeje a pořídíte s ním snímky vzdálených předmětů, které zůstanou jasné a ostré. 23mm objektiv se postará o širokoúhlé snímky v neporovnatelné kvalitě s fotografiemi pořízenými klasickým smartphonem. Vše uživatel uvidí na HD Super Clear Touch displeji o velikosti 12,12 cm (4.77‘‘).

Samsung Galaxy Camera rear

Druhá tvář – tak trochu smartphone

Revolučními vlastnostmi přístroje jsou operační systém Android 4.1 Jelly Bean a bezdrátové připojení jak prostřednictvím Wi-Fi, tak s využitím SIM karty s datovým tarifem. Díky operačnímu systému Android si mohou uživatelé kromě předinstalovaných aplikací obohatit obsah GALAXY Camery o jakoukoli aplikaci z nabídky Google Play nebo Samsung Apps store, jako jsou například Instagram, Facebook a Skype.

Zorientovat se v nabídce aplikací pomůže nástroj S Suggest, který na přání vyhledá nové aplikace pro úpravu fotografií nebo třeba zábavnou hru ke stažení. Galaxy Camera využívá také řadu funkcí ze smartphonu Galaxy S III, mezi něž patří například ovládání hlasem. Uživatel ovládá fotoaparát například pokyny „přiblížit“ nebo „fotit“.

Upravte a zdokonalte fotografie přímo na vašem přístroji 

Se Samsung Galaxy Camerou můžete využít 35 funkcí pro úpravu fotografií Photo Wizard. Uživatelé tak mohou pracovat se snímky přímo ve svém přístroji a nemusí k jejich úpravě využívat žádné další zařízení. Díky čtyřjádrovému procesoru a již zmiňovanému HD Super Clear Touch displeji, si funkce užijí pohodlně a rychle.

Mezi audio-video funkce například patří:

  • Auto Face Calibration pro precizní úpravy detailů;
  • Movie Wizard – editační program umožňující profesionální úpravu videí přímo na obrazovce;
  • Smart Content Manager – s touto funkcí lze vytvářet složky, označovat obličeje na fotkách, nebo označovat fotky, které chceme smazat;
  • Smart Pro umožní pomocí snadného nastavení v několika krocích vytvářet snímky s uměleckým duchem. V přehledném menu si uživatelé zvolí libovolný režim, který automaticky nastaví vše tak, aby vznikly skutečně dokonalé fotografie;
  • Rich Tone zajistí sytější barevné tóny fotografie, což je vhodné zejména při příliš přesvícenému okolí, např. na slunném svahu sjezdovky;
  • Light Trace automaticky nastaví rychlost závěrky pro focení osvětlených bodů za tmy.

Podělit se o zážitky nebylo nikdy tak snadné

Auto Cloud Backup je funkce automatického uložení fotografií do cloudového úložiště prostřednictvím platformy AllShare.  Galaxy Camera nabízí také funkci okamžitého sdílení pořízených fotografií s využitím funkce Share Shot. Samozřejmostí je možnost propojit fotoaparát s dalšími členy rodiny GALAXY, včetně GALAXY S III a GALAXY Note II a snadno tak sdílet své fotografie a videa se svými blízkými.

K internetu lze využít připojení 3G, případně Dual Band Wi-Fi. Channel Bonding zajistí ještě vyšší rychlost. Připojení je podpořeno čtyřjádrovým procesorem, který zajistí rychlé odezvy i v případě využívání více aplikací/funkcí najednou (multitasking), to vše bez znatelného dopadu na výdrž baterie.

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy Camera bude k dostání od 29. listopadu za cenu 12.999 Kč vč. DPH.

Zdroj: Samsungblog.cz

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy