Kryptoměny

GameStop investoval 47 milionů dolarů do tokenů Immutable X

krypto burza
Foto: pixabay.com, Tag: Kryptoměna

IMX se za posledních 24 hodin propadl o 23 %, protože společnost GameStop po včerejším oznámení vyplatila značnou část své dotace na tokeny.

Maloobchodní prodejce videoher GameStop udělal tento týden významný krok vpřed se svým plánovaným tržištěm Ethereum NFT a oznámil, že pro svou iniciativu plánuje použít řešení Immutable X layer-2 scaling. Zdá se však, že GameStop se již zbavil většiny tokenů IMX, které v rámci aliance obdržel, a získal tak 47 milionů dolarů.

GameStop se již zbavil většiny tokenů IMX

Údaje od průzkumníka blockchainu Ethereum Etherscan ukazují, že GameStop tento týden prodal necelých 15 milionů tokenů IMX ve třech transakcích, rozdělených mezi kryptoměnové burzy Huobi, Binance a OKX. Uživatel Twitteru polka dnes ráno poprvé podrobně popsal prodeje v nyní již virálním tweetovém vlákně.

Poslední z těchto transakcí proběhla včera po oznámení partnerství, poté co cena tokenu IMX prudce vzrostla. Společnost GameStop tehdy prodala něco přes 8 milionů tokenů IMX v hodnotě více než 27,4 milionu dolarů. Předchozí transakce z tohoto týdne vynesly přibližně 18,6 milionu dolarů a 1,1 milionu dolarů, čímž GameStop získal více než 47 milionů dolarů.

GameStop investoval 47 milionů dolarů do tokenů Immutable X
GameStop investoval 47 milionů dolarů do tokenů Immutable X

Podle dokumentu, který společnost GameStop ve čtvrtek předložila Komisi pro cenné papíry Spojených států, souhlasila společnost Immutable s tím, že v rámci transakce poskytne společnosti více než 56,2 milionu tokenů IMX.

Harmonogram vyplácení byl založen na různých milnících, jak GameStop oznámí a nakonec spustí trh NFT. Podle údajů společnosti Etherscan společnost GameStop dosud obdržela téměř 37,5 milionu těchto tokenů, což odpovídá harmonogramu podrobně popsanému v dokumentu. Z dokumentu vyplývá, že společnost Immutable nakonec v rámci dohody poskytne společnosti GameStop tokeny IMX v hodnotě přibližně 150 milionů USD.

Cena tokenu IMX po včerejším oznámení vyskočila nahoru

Jak již bylo zmíněno, cena tokenu IMX po včerejším oznámení vyskočila nahoru a dosáhla maximální hodnoty 4,13 USD podle údajů společnosti CoinGecko. Cena však prudce klesla, když trh zaplavila poslední várka tokenů, které GameStop prodal. Cena IMX se nyní za posledních 24 hodin snížila o 23 % na aktuální cenu 2,94 USD.

Společnost Decrypt oslovila zástupce společností GameStop i Immutable s žádostí o komentář, ale odpověď jsme okamžitě neobdrželi. Společnost GameStop stále drží téměř 22,5 milionu tokenů IMX, které mají k datu psaní tohoto článku hodnotu téměř 65,9 milionu USD.

GameStop postaví své tržiště NFT na platformě Immutable X, která umožňuje rychlejší, levnější a údajně ekologičtější transakce než vlastní mainnet Etherea. Cílem partnerů je nalodit vývojáře her zaměřených na NFT (jako jsou hry typu play-to-earn) pomocí fondu ve výši 100 milionů dolarů, který bude poskytovat dotace na tokeny IMX.

Fond pro vývojáře na granty tokenů je oddělený od tokenů, které se Immutable zavázala vyplatit společnosti GameStop, podle podání SEC.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny