Mobilní telefonyZe světa IT

Cestovní akumulátor Genius ECO-u200

S malou výdrží baterie se u chytrých telefonů potýká kdejaký model, Genius proto představil cestovní nabíječku ECO-u200, která umožňuje nabít telefon bez nutnosti elektrické zásuvky, prostě tam, kde dávají lišky elektrice ze zásuvky dobrou noc.

Genius ECO u200

Srdcem se v tomto případě stává Li-Ion baterie o kapacitě 2600 mAh, která dodá telefonu šťávu na více jak 260 hodin provozu. Dobíjení je zde řešeno pomocí microUSB portu, které aktivujete po stisknutí tlačítka. Nechybí zde ani LED diody, jež indikují stav kapacity v cestovním akumulátoru.

S hmotností 71 gramů a rozměry 75 x 33 x 24 milimetrů se z tohoto příslušenství stává opravdový mobilní produkt, který začne mít rád nejede žravý smartphone.

Genius ECO-u200 podporuje celou řadu telefonů, přes HTC /Aria/Desire/Desire S/Desire HD/Wildfire/Wildfire S/Legend/Incredible S/Sensation/EVO 3D/, Blackberry, Sony Ericsson /Vivaz/XPERIA X8/X8 mini/X10/X10 mini/PLAY/ARC/Ne/, Samsung /Ace, S2/ až po Nokie řady C, E, N a X. Cena je výrobcem stanovena na 600 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Zdravím. Ve zprávě je faktická chyba: „S malou výdrží baterie se u chytrých telefonů potýká kdejaký model“ . Chytré telefony nemají žádné ‚baterie‘ 🙂 . Pokud se nepletu, tak dnes už je nepoužívají snad ani telefony ‚hloupé‘. Osobně jsem baterii v novém mobilním telefonu viděl naposledy tuším někdy v roce 2004 nebo 5, a to mýma rukama prochází ročně desítky různých modelů napříč značkami, OS a platformami. Jinak si myslím že je to pro Android hračky s jejich pověstnou „nenažraností“ dost užitečná věc za celkem slušnou cenu. Já bych si ale pořídil za ± srovnatelnou cenu skladnější náhradní akumulátor, nebo bych uvažoval o solární ‚nabíječce‘.

  2. Takže tedy mají aku – akumulátor? 🙂

  3. Ano, akumulátor.
    Baterie = zařízení složené z několika stejných či velmi podobných kusů. Li-Ion článek, který se používá snad ve všech současných mobilních telefonech tedy v žádném případě nelze nazývat „baterií“ . Bohužel jej tak ale nesprávně nazývá kdekdo 🙂 . To mi připomíná nesmysly typu „LED dioda“, „kupte si poplatek“, „dostal jsem pokutu“, nebo dokonce „skleněná plechovka“ 🙂 )

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony