Mobilní telefonyZe světa IT

Giesecke & Devrient aneb nanoSIM

GD nano sim

Německá společnost Giesecke & Devrient, světový lídr v kategorii SIM karet představí své nejmenší výtvory, nano-SIM.

Uživatelé produktů Apple jistě ví, že se do jejich kousků vkládají mikro-SIM karty, které jsou v dnešní době používány převážně v této značce. G & D tvrdí, že se první produkty na tyto karty můžou ukázat již v roce 2012. Firma je na trhu již 20 let a vkládá do výroby trend, který propůjčí smartphonům menším karty. Simka se bude vyrábět v rozměrech 12 x 9 mm. Je řádově o 30% menší, než mikroSIM.

Giesecke & Devrient aneb nanoSIM

Giesecke & Devrient aneb nanoSIM

„Vynález nové SIM karty zůstává milníkem v historii G & D. Pomocí nano-SIM jsme si ukázali, jak se tento vývoj může přiblížit k dokonalosti, „říká Axel Deininger, vedoucí G & D Secure divize zařízení.

Standardizace by měla být realizována prostřednictvím ETSI /European Telecommunications Standards Institute/ do konce tohoto roku. Zpětnou kompatibilitu bude jako u microSIM zabezpečovat adaptér, který odstraní i menší tloušťku. Všeho se dočkáme na veletrhu CARTES, který startuje 15. listopadu 2011 v Paříži a potrvá dva dni.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Nano-SIM, co si ještě přátelé z Německa vymyslí? Nevím, tohle mi už přijde v celku zbytečné. Mikro simka bohatě stačí…..

  2. To bude paráda až si budu prohazovat SIMku v mobilu za jinou. Už takhle s mini-SIM mam často problém.

    1. Ještě, že existují adaptéry, jinak bych se z toho asi taky zbláznil. Tohle je už asi fakt zbytečné.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony