Mobilní telefonyZe světa IT

Glaciar: 6″ smartphone s Androidem

Východní producenti levné mobilní elektroniky začínají vyrábět chytré telefony s 6 palcovým displejem, což je pro evropský trh zatím hudba budoucnosti. Podívejte se na tento Dual SIM smartphone, který nabízí čínský eshop Chinavasion.com. Jméno Glaciar útočí svými rozměry na sedmipalcové tablety.

Glaciar Smartphone

Nicméně zde ještě nedominuje FHD displej, ale 6“ zobrazovací prvek s bodovým rastrem 854 x 480 px, je samozřejmě kapacitní a multi-dotykový. Šasi čínského stroje dále skrývá 1 GHz dvoujádrový procesor MediaTek /Cortex-A9/, 512 MB RAM, 4 GB interní paměti a slot pro karty microSD až do kapacity 32 gigabajt. Opticky se nejedná o žádný propadák, nabízí totiž dvě kamery, přední 0.3 MP a zadní 8 megapixelovou.

Smartphone lze díky podporovaným frekvencím používat i u nás, 2G: GSM 850/900/1 800/1 900 MHz, 3G: WCDMA 850/2 100 MHz, plně podporuje taktéž český jazyk. Mezi další přednosti patří GPS, WiFi, Bluetooth a 3 600 mAh akumulátor, jež propůjčí 3 dny v pohotovostním režimu. Softwarová výbava lze rozšířit až 600 000 aplikacemi z Google Play, nicméně zde bude vévodit operační systém Android 4.0 ICS od Googlu.

Glaciar, tedy v překladu „ledovec“ s rozměry 160 x 90 x 11 milimetrů a váhou 230 gramů se jeví jako velmi levný produkt s budoucností. Ve prospěch prodejnosti hovoří také cena, ta se bude točit kolem sumy 200 dolarů, tedy přibližně 3 800 Kč.

Určitě se o své poznatky k smartphonu, doplňující informace či o drobné recenze podělte do komentářů níže nebo pomocí lišty na sdílení dejte vědět o této novince i ostatním. Našli jste k tomuto telefon levné příslušenství? Diskuze je otevřená. Děkujeme a budeme jen rádi za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony