SoftwareZe světa IT

Google Maps 6.3 míří na smartphony

google maps logo final
Foto: Google Maps

Nejrozšířenější aplikace pro mapové podklady a navigaci se dočkala aktualizace. S novinkami se můžete setkat u verze Google Maps 6.3.

Většina takovýchto aplikací dělá pomalé evoluční krůčky a doplňuje svoji skládačku tak, aby byla pro uživatele co nejpřívětivější. Google Maps nejsou výjimkou a přináší nové inovace, které pomohou zefektivnit práci s touto povedenou aplikací.

Google Maps 6.3 míří na smartphony

Google Maps 6.3 míří na smartphony

Největší změnou je zlepšené hospodaření s energií. To je vítaná aktualizace, protože je při navigaci akumulátor vytížen téměř naplno, a tak se inovace tohoto typu opravdu hodí.

Maps dále zlepšili Latitude a historii polohy, aby byly komplexnější a optimalizovanější. Pro ty, kteří nevědí, k čemu tyto dvě služby slouží, je v krátkosti představím.

Služba Latitude slouží ke sdílení polohy mezi přáteli. Jednoduše nastavíte viditelnost těm, kterým chcete. Posléze mohou v aktuálním čase vyhledat vaši polohu a vy jejich. Je to šikovná služba, která nejednoho uživatele nadchne.

Historie polohy, jak už z jejího názvu vyplývá, monitoruje na pozadí vaši polohu a po určité době vyhodnotí hodnoty a sama vypracuje graf zobrazující váš pohyb a místa, na kterých se často zdržujete.

Aktualizace přináší mnohé zajímavosti a zalepuje díry po té předchozí, vlastníte-li zařízení s Androidem, neváhejte a stahujte aktualizaci z Android Marketu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software