Internet

Izrael: Google koupí navigaci Waze

Google
Foto: pixabay.com, Tag: Google

Google oznámil, že je blízko k dokončení koupě aplikace Waze, která funguje jako navigace (podobně jako doposud jediný takto zaměřený produkt od Googlu – Maps). O aplikace Waze, jež je stále izraelský startup, měl zájem kromě jiných i Facebook.

Nejblíže k nákupu je právě Google

Nakonec je však nejblíže nákupu právě Google, jak informují zprávy z bezprostředního okolí firmy. Podle listu Wall Street Journal a dalších požadoval izraelský vlastník nejméně 1 miliardu dolarů. Další zdroje, mezi něž se daří například Global – izraelský portál zabývající se financemi a byznysem, uvedl, že by obchod měl proběhnout a Google zaplatit celkově 1,3 miliard dolarů za další službu, která přibude do už tak četného portfolia služeb, které Google poskytuje.

Izrael: Google koupí navigaci Waze
Izrael: Google koupí navigaci Waze

Navigace Waze, která má prozatím sídlo v Izraeli, ale zanedlouho se bude stěhovat do Palo Alto, kde má svoje sídlo Google, disponuje celkově 45 miliony uživatelů ze 193 zemí. Samotný nápad vznikl a byl realizován v roce 2006 jako open-source mapovací projekt pod vedením Ehuda Shabtaie.

Aplikace je zdarma, částečně financována je ze zobrazované reklamy

Samotná aplikace kromě jiného poskytuje i dopravní informace. Uživatelé mohou přímo sdílet stavy z vozovek v reálném čase. Poslední verzi označuje číslo 3.7 a přidává navíc integraci s Facebookem. Uživatelská základna se využívá i pro zlepšení a zpřesnění poskytovaných map a dalších údajů. I nadále platí, že aplikace je zdarma, částečně financována je ze zobrazované reklamy.

Wall Street Journal také uvádí, že obchod by měl být uzavřený během tohoto týdne. Waze ale na žádost o poskytnutí informací neodpověděl a Google odmítl zprávy, jež se stále častěji objevují v kuloárech, jakkoli komentovat. Pokud transfer dobře dopadne, je už jen na Googlu, jak s potenciálem, který Waze bezpochyby má, naloží a zda se postará o postupné zlepšování služeb.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet