Internet >Novinky ze světa IT >

Optický projekt Google Glass vrcholí

Google před nedávnem představil velice zajímavý projekt, který každým dnem nabírá na otáčkách. Je jím Google Glass aneb chytré brýle od Googlu. Jedná se opět o mobilní segment, který se specializuje na focení a také nabízí další velice zajímavé a hlavně patentované funkce.

Nikdy to nebylo tak jednoduché. Tyto brýle jsou schopny plně nahradit smartphone. Umí toho opravdu hodně, což dokládá fakt, že se bude v tomto případě asi jednat o stěžejní projekt společnosti.

Pokud budete chtít, ukáží vám cestu, umožní naplánovat firemní schůzku, zvládnou sociální sítě a nebo nabídnou informace o aktuálním světovém dění. Časem by tato technologie mohla umět si v reálu zahrát nějakou pěknou akční hru. A to přímo třeba ve vašem městě. Ale to jsou zatím jen vize.

Fotografie vyfocené právě těmito brýlemi si můžete prohlédnout zde. Už teď je jasné, že se projekt již brzy dostane do posledního stádia testů a finálního uvedení, jelikož za projektem stojí velice významná firma, která svým kapitálem nebude mít problém dokončit to, co začala.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  6 x komentář, přidáš se?

  1. Pokud do toho vloží všechny své síly, tak to bude ukrutná pecka.

  2. Mě osobně se ten nápad moc zamlouvá, kord, když se jedná o Google. Google Glass je projekt s budoucností.

   1. Mě též. Za 5 let bude ale zase vše jinak. Jde to strašně moc dopředu.

  3. […] si všichni pamatujeme na projekt od společnosti Google, která světu představila chytré brýle se spoustou dech beroucích možností. Dnes se však […]

  4. […] si všichni pamatujeme na vymodelovaný koncept brýlí s operačním systémem Android, který ovládá fotoaparát či malý projektor. Ano, tento […]

  5. […] Google Glass jsme v minulosti na našem webu již několikrát psali (například zde a zde, kde jsou rozebrány i parametry těchto brýlí a uvedeny další technické specifikace), nyní […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Internet >