InternetZe světa IT

Sledujte Google I/O 2015 online

IO2015

Za méně než 24 hodin začíná již osmý ročník konference pořádané technologickou společností Google. Americké město San Francisco opět hostí Google I/O 2015. Jedná se o konferenci zaměřenou na vývoj mobilních technologií, budování webu a mobilní a webové aplikace Google. Ať už vás zajímá Android, Chrome OS, nebo Google Web Toolkit, všechno se bude probírat následující dva dny, od čtvrtka 28.5. do pátku 29.5. na I/O 2015. 

První ročník se konal v roce 2008 a celá událost je inspirovaná konferencí WWDC pořádanou už přes 20 let Applem. Písmena I/O představují počítačový vstup a výstup (In/Out), ale také heslo Innovation in the Open (Otevření Inovacím).

io2015_title

V minulých ročnících jsme viděli na této události představené takové produkty jako Google Music (2011), což pro ty, kteří to čirou náhodou nevědí, je služba pro bezdrátové streamování hudby, která se zařadila po bok takových jmen jako Spotify, nebo iTunes. V roce 2012 nám Google ukázal svůj projekt Glass, který vypadal téměř jako z filmu. Google Glass už jsou dnes dobře známé každému, kdo se aspoň lehce zajímá o moderní technologie. Nejedná se ale pouze o takovéhle bomby, prostor dostávají i aplikace, jako třeba Hangouts, představená ve stejném roce jako inteligentní brýle.

Téměř každý ročník přinesl aktualizace systému Android, ať se jednalo o sloučení verzí Honeycomb a Gingerbread a vznik jednotného systému pro telefony a tablety Ice Cream Sandwitch, nebo Android 4.1 Jelly Bean. I letos se očekává alespoň částečné představení nového systému prozatím pojmenovaného jako Android M, jelikož písmeno M je na řadě. Údajně má nová verze interní označení Macadamia Nut Cookie, ale nechme se překvapit, jak to nakonec bude. Jisté je, že název bude stejně sladký, jako všichni jeho předchůdci.

Očekáváme představení nové verze Androidu s kódovým označením Macadamia Nut Cookie

Celá akce začíná 28.5. v 6:30 odpoledne (CEST) Keynote vedenou Senior Vice-prezidentem pro produkty Googlu Sundarem Pichaiem. Po té následují přednášky na všechna témata, která si jen dovedete představit. Je toho na programu skutečně hodně a každý si jistě najde to, co ho bude zajímat. Pokud nejste mezi šťastlivci, co jsou zrovna v San Franciscu a mají lístky na tuto událost, nezoufejte. Google nám dává možnost sledovat vše online a to přehledně, s rozpisem jednotlivých vystoupení. Jednoduše se zapíšte do jejich aplikace, navolíte, o které přednášky/vystoupení máte zájem a pak budete dostávat upozornění, vždy, když se bude blížit začátek.

Máte štěstí a budete v San Franciscu přímo u zdroje? Pokud ne, která z nabízených vystoupení vás zaujala a nenecháte si je ujít? Napište nám do komentářů, co čekáte, že Google poví o nové verzi systému Android a článek sdílejte.

Sledujte: Google I/O 2015 online

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet