Mobilní telefonyZe světa IT

Google Nexus 4: Smartphone od LG

V jednom z předešlých článků jsme si představili tablet, který patří do rodiny nových Nexusů od Googlu. Tato novinka bude patřit také do této rodiny, nenabídne sice 10 palců, ale pouze 4,7″. Jedná se tedy o smartphone, který dostal jméno Google Nexus 4 a v těle skrývá ty nejmodernější technologie. Máme i další informace, čtěte dále.

Smartphone Google Nexus 4 s Androidem 4.2 Jelly Bean.

Displej telefonu propůjčí rozlišení 1280 x 768 bodů o hustotě 320ppi a vlastní na povrchu odolnou vrstvu Corning Gorilla Glass 2 proti poškrábání. Smartphone je vyrobený ve spolupráci se společností LG, což zaručuje kvalitní zpracování a dlouholetou praxi ve světě mobilního průmyslu.

Nexus 4 přichází s nejmodernějším čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 s taktem 1.5 GHz, což přináší dostatek výkonu i v těch nejnáročnějších hrách. Podíl na výkonu také samozřejmě sklízí 2 GB paměti RAM a nejrychlejší verze zatím posledního Androidu Jelly Bean. Mobil přichází s 8 MP digitálním fotoaparátem, jež je pomocí nejnovějšího softwaru předurčený pro ty nejdokonalejší 360° panoramatické snímky, takže můžete zachytit každý detail na světě, a to prostorově.

Díky pokročilé funkci Android Beam tak můžete snadno sdílet fotografie, videa, kontakty, aplikace a mnoho dalšího. Stačí se dotknout se dvěma NFC přístroji a ihned máte na druhé obrazovce právě to, co je na první. Nový Google Nexus bude vyráběn ve dvou verzích s různou uživatelskou pamětí, vestavěná paměť má kapacitu buďto 8 GB nebo 16 gigabajtů.

Telefon však nepodporuje paměťové karty, což společnost vysvětluje tím, že se lidé nemohou rozhodnout, zda ukládat do paměti přístroje a nebo na paměťovou kartu. Prostě vše u sebe.

Design smartphonu s rozměry 133,9 x 68,7 x 9,1 milimetru navazuje na předešlé povedené modely. Telefon s hmotností 139 gramů používá Li-polymerovou baterii s kapacitou 2 100 mAh. Baterie je vestavěná, nabíjet ji lze i bezdrátově za pomocí dodávaného příslušenství.

Peněženku nechte doma, plaťte službou Google Wallet

Můžete také z nového Nexusu 4 udělat v mžiku peněženku. Nová verze služby Google Wallet podporuje všechny kreditní a debetní karty, od Visy, MasterCard, American Express či Discover. Stačí tak zadat kartu, kterou chcete platit a potom klepnout na položku, kterou chcete zaplatit pomocí MasterCard PayPass. Použití je široké, platbu lze provést v mnoha obchodech ale třeba také v automobilu taxislužby.

Pro nový Nexus je připravena spousta aplikací na Google Play

Získejte všechny aplikace a hry, které milujete na svůj Google Nexus 4 pomocí obchodu Google Play. Čeká tam více než 675 000 titulů a je si tedy z čeho vybírat. Nemusíte se bát, že v obchodu naleznete jen placené aplikace, čekají tam na vás i nejoblíbenější aplikace zdarma.

Kdy bude novinka od Googlu k mání a jaká bude její cena

Nový smartphone Google Nexus 4 od LG se začne prodávat 13. listopadu v obchodu Google Play ve Spojených státech, Velké Británii, Německu, Kanadě, Francii, Španělsku a Austrálii, na evropské pulty se Nexus dostane na konci listopadu. Google prozradil cenu nedotovaného telefonu pro USA, levnější verze bude stát 299 dolarů, což je 5 800 korun. Verze s pamětí 16 GB pak bude stát 349 USD, 6 800 korun.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Specifikace vypadá velice dobře ale ten design je spíše Samsungu. Ani nechápu, proč si tento mobil nenechali udělat taky u Samsungu, LG se mi zdá už trošku OUT.

  2. Jo, nevypadá zle. Mě se osobně moc líbí a jeho parametry se moc dobře poslouchají, resp. čtou. U těchto smartphonů je pořád velký problém akumulátor, který svou kapacitou nedostačuje požadavkům uživatelů, což je velké mínus. Chtělo by to nějakou novou technologii, která by kapacitu zdvojnásobila.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony