Mobilní telefony

Google Pixel 8 a 8 Pro: Novinky o Pixelu a termín vydání

google pixel
Foto: google.com, Tag: Google

Google Pixel 8 a Pixel 8 Pro budou pravděpodobně dva nejlepší telefony s Androidem roku 2023, ale zatím jsme o jejich existenci neslyšeli žádné oficiální zprávy přímo od společnosti. Úniky a zvěsti naznačují, že se Pixelu 8 a Pixelu 8 Pro dočkáme v druhé polovině roku 2023. Očekávali jsme, že na konferenci Google I/O 2023 uvidíme jejich upoutávku spolu s odhalením Pixel 7a, Pixel Fold a Pixel Tablet, ale nestalo se tak. Google Pixel 7 a Google Pixel 7 Pro byly poprvé teasovány na I/O 2022, takže jsme si mysleli, že bychom se podobných mohli dočkat na akci v roce 2023.

U telefonů Pixel 7 a Pixel 7 Pro se společnost Google poučila z první generace zařízení s technologií Tensor a nabídla dobře vybavený balíček za přijatelné ceny, které byly nižší než u konkurence. Jelikož se však tyto telefony staly vládci světa chytrých telefonů, je na čase podívat se, co je na obzoru pro řadu Pixel. Bez ohledu na to, jak moc se nám loňské vlajkové lodě líbily, vždy je co zlepšovat. Na spoustu podrobností o Pixelu 8 je ještě brzy, ale známe několik klíčových informací o dalších telefonech hlavní řady společnosti Google.

Google Pixel 8 a 8 Pro: Novinky, předpokládaná cena a termín vydání
Google Pixel 8 a 8 Pro: Novinky, předpokládaná cena a termín vydání

Nová funkce teploměru pro Pixel 8 Pro

Zdá se, že vlajková loď Pixel 8 Pro bude téměř jistě vybavena vestavěným teploměrem, který byl předveden na uniklém videu v polovině května. Jedná se o bezdotykový teploměr, který sleduje teplotu vaší pokožky a pomáhá vám určit, zda vám není dobře, a lze jej použít i k měření tepla jiných objektů. Nejedná se o zcela novou funkci pro chytré telefony – již v minulosti jsme viděli, že Honor podobnou funkci obsahuje – ale je to poprvé, co jsme tuto funkci viděli v zařízení Pixel. Zdá se, že se jedná o exkluzivní funkci pro Pixel 8 Pro a u levnějšího modelu se s ní nesetkáme.

Níže se můžete podívat na funkci v akci, protože tyto klipy nám také poskytují první záběry nového designu Pixelu 8 Pro. Ten je do značné míry podobný modelu Pixel 7 Pro. Nejvýraznější změnou je nová lišta fotoaparátu. Na rozdíl od předchozích modelů jsou zde čočky fotoaparátu mnohem více rozprostřeny po celém zařízení, což každému snímači poskytuje trochu více prostoru a potenciálně pomáhá zastavit nepříjemný problém s roztřepením, který jsme viděli u loňského telefonu. Všechny se tentokrát objevují v jednom prvku. U Pixelu 7 Pro byly dva fotoaparáty seskupeny dohromady a třetí fotoaparát byl samostatně.

Tento design se shoduje s tím, co jsme viděli již v březnu, kdy jsme získali první pohled na to, jak by mohl vypadat design Pixelu 8 Pro. Nepřekvapí, že společnost Google se zde nijak nepřetrhne. Tyto rendery, které pocházejí od známého leakera OnLeaks, ukazují zařízení, které vypadá jako mírně upravený Pixel 7 Pro. V zásadě jsou zde tři základní změny a všechny ukazují na drobný upgrade.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony