Mobilní telefonyZe světa IT

Motorolu pravděpodobně koupí Huawei

V nedávné době jsme byli svědky jedné z největších akvizic v mobilním světě. Internetový gigant Google koupil skomírající mobilní divizi Motoroly za obrovských 12,5 miliardy dolarů, je to tak obrovská částka, že se při jejím převodu zadrhává kalkulačka, a tak nechávám převod na vás čtenářích.

Hlavním důvodem této koupě byla ochrana Androidu, protože Motorola vlastní hned několik důležitých patentů, které se hodí v patentové bitvě mezi Applem a Googlem. Dalším měla být výroba smartphonů potažmo tabletů, které produkuje sám Google, s takovou skutečností jsme se ale nesetkali.

1 google logo

První tablet Google má vyrobit Asus a na poli smartphonů si vydobyl právo na výrobu Samsung, a tak Motorole zůstala jen role obranná.

V tuto chvíli to vypadá, že Google dostal strach a přemýšlí o prodeji Motoroly. Je zvláštní, že takový obr dostal strach z vcelku nenápadné hrozby, která by v důsledku neměla zase tak fatální následky. Jedná se o to, že když si Google bude držet Motorolu. Samsung, Asus popřípadě HTC přestanou spolupracovat a ukončí se výroba, která až doposud fungovala více než výborně.

Kandidátem s největší šancí na koupi je Huawei, jež se snaží prostoupit na celosvětový trh s dobře vybavenými modely za přijatelnou cenu. Díky jeho obrovské popularitě v Číně získal velký kapitál, a tak si může tuto koupi dovolit. Uvidíme, kdy k další akvizici dojde.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony