InternetZe světa IT

Představení: 3. ročník YouTube Festu

Již nějaký ten den nás Google Česká Republika lákal na dnešní odpoledne, kdy ve 14:00 měl začít hangout s oznámením připravovaného českého Google projektu. Hlavním hostem měla být kapela Lucie a tak mnozí očekávali zpřístupnění většího obsahu obchodu Google Play i když toto přímo Google již před začátkem vyvrátil. Co tedy česká pobočka Googlu dnes odhalila?

YouTube Fest - logo

Zhruba 3 minuty po 14. hodině se na Google+ stránce a na YouTube kanálu Google Česká Republika objevil dlouho očekávaný živý hangout který představil YouTube Fest 2013. Pro mnohé z čekajících na hangout, bylo oznámení do jisté míry šokem a svojí nespokojenost dávali najevo v příspěvcích, kde nejčastější reakce byla „o ničem, to vypínám“. Prostě většina čekala představení nějaké novinky a ne „jen“ oznámení o novém ročníku zaběhlé soutěže. Ti co vydrželi, tak byly odměněni 35 minutami plných informací o novém ročníku tohoto projektu.

Pro ty, který nevědí co je YouTube Fest, připomínáme, že se jedná o projekt Google Česká Republika, tedy ne o žádný dovezený formát. Jedná se o soutěž pro mladé, talentované hudebníky, kterým Google dává možnost vystupovat na velkých hudebních festivalech. Hlavní novinkou letošního ročníku je možnost přihlásit do soutěže i cizojazyčné skladby, nemusí jít tedy o čistě český text.

Naopak podmínka 100% české kapely zůstává, tedy pokud máte zpěváka z ciziny, vyměňte jej. Novinkou jsou také hlavní partneři projektu. Jimi jsou Bandzone.cz a Ochranný Svaz Autorský (OSA). Poslední novinkou je začínající spolupráce se zahraničními festivaly a to konkrétně s maďarským Sziget festivalem, který letos oslaví 21. narozeniny. Způsob hlasování pro kapely bude stejný jako v minulém ročníku.

V loňském ročníku bylo přihlášeno bezmála 800 videoklipů, pro ně hlasovalo více jak 60 000 hlasujících a celý festivalový kanál shlédlo téměř 600 000 shlédnutí. Proto se dá v letošním ročníku, díky uvolnění pravidla o cizojazyčném textu, očekávat ještě větší účast a i celková návštěvnost. Pro začínající kapely, je toto možnost, jak se ukázat světu a prorazit na velké festivaly.

Registrovat své videoklipy tak kapely mohou již od tohoto pátku (12.04.2013) na adrese YouTube.cz/českýfest  a registrace poběží až do 7.5.2013. Z registrovaných videoklipů vybere odborná porota ve spolupráci s kapelou Lucie 15 nejlepších a ty postoupí do veřejného hlasování o nejlepší kapelu. Pravidla soutěže dále upřesňují, že kapely musí být autorské, tedy vlastní hudba i text, mohou zaslat maximálně 3 videoklipy a délka jedné skladby nesmí přesáhnout 5 minut. Více informací se dozvíte na záznamu z hangoutu, či na stránkách projektu. Dnešek byl pro mnohé zkutečně překvapením.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. som ani nevedel že taká akcia ako youtube fest existuje 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet