Novinky ze světa IT >

Tablet Google Nexus 7 již přichází

Pochytili jsme také pár informací o připravovaném tabletu od společnosti Google. Jmenuje se Nexus 7? Asi ano, vlastní totiž 7 palcový displej postavený na IPS technologii.

Za hardwarem stojí tchajwanský Asus a oficiálního představení se snad dočkáme na konferenci Google I/O, která začne 27. června.

První specifikace mluví o zmíněném 7 palcovém displeji s rozlišením 1280 x 800 bodů. Otázkou je také použitý systém, Android 4.1 Jelly Bean či již Android 5.0? Křemík by měl být na taktu 1.3 GHz, přesněji čtyřjádrový čip Tegra 3 od nVidie.

Dále se můžeme těšit až na 1 GB operační paměti RAM a 8 až 16ti gigabajtové interní úložiště, jež půjde rozšířit až o 32 GB. V předu na nás bude čekat 1.2 MP kamera pro videohovory.

V pohotovosti tento tablet vydrží  8 hodin, což není v téhle době zrovna výhra či důvod ke koupi. Standardně se můžeme u Nexuse setkat s WiFi či NFC podporou. Otázkou je také barva. Zde je odpovědí bílá či černá. Zdali je takto vybavený tablet výhrou, to ukáže jen poptávka a již tak nasycený trh.

Cena se dle prognóz zastaví na hodnotě 200 dolarů, což se pro náš trh promění na sumu 4 100 Kč. Otázkou je, kdy bude Google Galaxy Nexus 7 dostupný a hlavně skladem pro odběr ke koncovému zákazníkovi.

Máte jiné či podrobnější informace? Podělte se pod článkem do komentářů. Nebo sdílejte tento příspěvek a zapojte tak do diskuze i své kamarády. Díky.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  4 x komentář, přidáš se?

  1. Pětkový Android asi čekat nemusíme, to si myslím, že přijde o něco déle. Ale i tak to bude skvělý tablet pro masy lidiček.

   1. Takže je potvrzena verze Jelly Bean, což nás určitě těší. Krapet želé v podobě Androidu 4.1.

  2. […] už jsme si o tabletu řekli v tomto článku, ale i tak si osvěžíme paměť drobnou specifikací. nVidia Tegra 3, 1 GB operační paměti, to je Nexus 7[…]

  3. […] tabletu jsme si již řekli v tomto článku, poté následovala zpráva o tom, že se nový Nexus dostává do stádia předobjednávek. Vše […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT >