Internet

Google spustil beta iniciativu rozšiřující neplatná kliknutí a srážky z reklamy

google digital logo
Hlavní TAG » Google

Věděli jste, že pokud inzerent nezaplatí za svou reklamu, strhne vám Google již připsanou provizi? Věděli jste, že podíl z příjmů pro majitele obsahu je pouze 68 %? Věděli jste, že pokud používáte službu AdSense Vyhledávání, podíl z příjmů pro majitele obsahu je pouze 51 %?

Na jedné straně je inzerent a na druhé straně je člověk publikující obsah. Jedná se o dva různé světy, ale propojeny platbou přes služby Google Ads a Google AdSense. Dva světy – jedny pravidla. Google podle posledních potvrzených informací zpřísňuje režim výplat na účty v AdSense. Jedná se o takzvané srážky z neplatné aktivity.

reklama na webu
Google spustil beta iniciativu rozšiřující neplatná kliknutí

Co je podle Googlu neplatná aktivita?

Podle společnosti se jedná o klik na reklamy – tedy špatné kliky na reklamy od majitele webu, nebo pokud vás reklama zaujme a chcete vědět internetovou adresu zadavatele reklamy. Ve zkratce se jedná o jakoukoli aktivitu, která nepochází od skutečného uživatele s upřímným zájmem. Mohou sem patřit náhodná kliknutí způsobená rušivou implementací reklam, podvodná kliknutí od konkurenčních inzerentů, reklamní botnety a další falešné prokliky.

Většinou se jedná o reklamy, na které uživatel klikl omylem. Tedy ihned po načtení se mu zobrazila reklama na místě, kam chtěl kliknout a tedy i klikl – v podstatě se jedná o nečekané pohnutí reklamy.

Websurfy a další systémy generující umělou návštěvnost

Představíme si pod ní umělou návštěvnost vytvářenou botem (robotem), k nabádání stránku za body nebo peníze zhlédnout. Jedná se o nepovolenou taktiku a tento zdroj návštěvnosti je snadno dohledatelný. Generuje umělá shlédnutí a za ty inzerent nechce platit. Může se jednat také o sabotáž. Na webové stránky vám někdo uměle takovouto návštěvnost pustí. Můžete se bránit tím, že pomocí IP adresy bota zabráníte přístupu na váš web.

Důrazně vám doporučujeme se vyhnout umělému navýšení návštěvnosti za pomocí websurfů nebo dalších služeb, které za malé částky návštěvnost na web nabízí.

Jedna z podvodných reklam Google Ads
Jedna z podvodných reklam Google Ads

Z druhé strany bychom Googlu doporučili si moc dobře hlídat, kdo se do jeho systému Ads zaregistroval a jaké reklamy zobrazuje. Občas můžeme zaznamenat podvod nebo důmyslný spam. Protože zobrazování podvodného typu reklam určitě není dobrou vizitkou pro weby, které reklamy zobrazují.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet