Internet

Google tento týden likviduje Archiv alb

google
Foto: google.com, Tag: Google

Před několika týdny poslala společnost Google některým majitelům svých účtů děsivě znějící e-mail. Společnost varovala, že její „Archiv alb“ bude brzy ukončen a že si z něj budete muset zálohovat všechna data, která si chcete uchovat.

Při dalším čtení mailu je jasné, že se to týká pouze některých obrázků, které jste odeslali prostřednictvím zaniklé služby pro zasílání zpráv Hangouts společnosti Google, a nemá to nic společného s Fotkami Google. Datum ukončení provozu 19. července se nyní blíží, takže pokud se chcete podívat, jaká data máte v archivu alb a zda je chcete exportovat, máte nejvyšší čas.

Existuje pouze jako webová stránka

Velký banner v horní části Archivu alb jasně ukazuje, jaké další kroky byste měli podniknout, upozorňuje na datum ukončení provozu 19. července a nabízí odkaz na službu Google Takeout pro export všech obrázků v archivu.

Google tento týden likviduje Archiv alb
Google tento týden likviduje Archiv alb

Chcete-li se podívat, co vás čeká, přejděte do archivu alb společnosti Google, který už existuje pouze jako webová stránka. V tomto zobrazení uvidíte většinu fotografií, které jste kdy sdíleli na Hangouts, což by vám mohlo pomoci vydat se na cestu vzpomínek. Archiv slouží také jako odkladiště obrázků sdílených na Google+, zaniklém pokusu společnosti Google o sociální síť. Někteří lidé zde mohou vidět také archivovaná sdílená alba z doby před vyčleněním služby Fotky Google z Google+ jako samostatné služby.

Po kliknutí nebo klepnutí na tento odkaz budete automaticky přesměrováni na správnou stránku služby Google Takeout, která nabízí automatický export vašeho Archivu alb.

Na této stránce můžete jednoduše klepnout nebo klepnout na tlačítko Další krok s možností zvolit preferované místo určení (buď prostřednictvím odkazu ke stažení zaslaného do e-mailu, nebo přímo do preferovaného cloudového úložiště) a následnou frekvenci exportu, i když zde je výběr možnosti Exportovat jednou pravděpodobně jedinou možností, která má smysl. Další podrobnosti o procesu Vyjmutí naleznete v našem praktickém průvodci Vyjmutí Google a dozvíte se, jak migrovat další data ze společnosti Google.

Hangouts a Google+ jsou mrtvé a zanikly

Archiv alb už sice není užitečný, protože Hangouts a Google+ jsou mrtvé a zanikly, ale až do svého konce nabízel příjemný způsob, jak se projít po vzpomínkové stezce. Osobně jsem Hangouts vždy používal jen ke komunikaci s rodinou, takže vidět staré obrázky, které jsme sdíleli během výletů a dovolených, je příjemné – i když je mám pravděpodobně všechny stejně uložené v aplikaci Fotky Google.

Všimněte si, že data z Hangouts je možné exportovat také prostřednictvím aplikace Takeout, která se při našem testování zdá být téměř totožná s exportem do Archivu alb, i když v ní chybí některá metadata z alb Picasa. Je možné, že lidé, kteří jsou aktivnějšími uživateli služby Google+, by v tomto exportu pouze pro Hangouts přišli také o obrázky z některých svých příspěvků.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet