InternetZe světa IT

Google uvedl povedený cloud Drive

Google představil šikovnou službu Google Drive. V někom může tento název evokovat název pro navigaci. V tomto případě slovíčko Drive neznamená řídit ale disk popřípadě úložiště, chcete-li.

Jedná se v podstatě o první cloudové úložiště od Googlu, jak je ale u této obří internetové firmy zvykem, nabídne něco navíc.

google drive

V základu přinese 5 GB místa, jenž můžete obsadit nejrůznějšími multimédii od videí po textové dokumenty. Disponuje propojením s Google Docs, Picasa, Youtube a Google+. Velkou výhodou je možnost spárování více uživatelů, a tak můžete v reálném čase upravovat jakýkoliv dokument, je jedno jestli jde o tabulku, soubor v PDF či prezentaci.

K jednotlivým souborům mohou uživatelé přidávat komentáře, fotky odkazy a videa. Díky skutečnosti, že je tato služba cloudová, je možné přistupovat ke svým souborům kdykoliv a kdekoliv, kde je připojení k internetu. Tato služba je dostupná pro PC, Mac a Android. Aplikace pro iOS je teprve ve vývoji.

Drive nabídne několik filtrů, které výrazně usnadní práci s ním zvláště při vyhledávání. Nabídne přímý upload z úložiště na Google Plus nebo Gmail. Umí rozpoznat text z naskenovaného obrázku pomocí technologie OCR. Dále dokáže třídit obrázky podle místa, kde byly pořízeny. Hodí se také vyhledávání slov v textu.

Pokud máte zájem o větší kapacitu je možné zakoupit 25 GB v přepočtu za 50 korun za měsíc, 100 GB za 100 korun za měsíc, pokud byste chtěli víc, není problém, 1 terabajt kapacity získáte za 1000 korun.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet