SoftwareZe světa IT

Google uvolňuje Android 4.4.3 KitKat

Ledově krémový sendvič, sladké želé v podobě fazole nebo čokoládová tyčinka? Ano, i tyto slova spojují dohromady poslední verze operačního systému Android. V těchto dnech společnost Google opravdu nelení a potichu do světa vpouští další verzi svého operačního systému postaveného na linuxovém jádře.

Android 4.4.3 (opět s označením KitKat) má světlo světa spatřit již za pár týdnů, samozřejmě, že se nová aktualizace objeví nejdříve na referenčních produktech Googlu. Nic však poté nebude bránit dalším výrobcům, aby si operační systém přivlastnili také na svá mobilní zařízení.

Android 4.4.3 KitKat screen

A co nám to vlastně další pořadové číslo přinese? Víceméně nic zásadního, proto se také může stát, že někteří výrobci tuto aktualizaci přeskočí. Pokud však budete patřit mezi šťastlivce, a aktualizace se dočkáte, můžete se těšit na lepší optimalizaci spotřeby akumulátoru, kterou společnost opravuje v chybě spojené s procesem „mm-qcamera-daemon„, jež vytěžuje zbytečně mobilní procesor. Další ladící opravy se budou týkat konektivity jako takové, správy napájení displeje, grafu přenesených dat a HDR režimu.

Jaké telefony dostanou Android 4.4.3 KitKat? Otázka, na kterou zná odpověď samotný Google a jen malá hrstka výrobců chytrých telefonů či tabletů se systémem Android. Do zmínky o jejich seznamu můžeme samozřejmě přidat Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 či Nexus 10, které aktualizace určitě nemine.

Do komentářů níže nám napište, jaké telefony či tablety podle vás dostanou aktualizaci na zatím nejnovější operační systém. Myslíte si, že nový OS dostane třeba HTC One či nové HTC One M8? Určitě se o své myšlenky podělte do komentářů, pomůžete tak ostatním čtenářům. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Jelikož se tato chyba týká výhradně Nexusů, tak si myslím že ji většina výrobců přeskočí.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software