Internet

Google zavede nový sankční systém pro vynucování dodržování zásad u inzerentů

Google
Foto: pixabay.com, Tag: Google

V září 2021 Google zavede nový sankční systém pro vynucování dodržování zásad u inzerentů, kteří je opakovaně porušují.

Tento sankční systém začneme 21. září 2021 postupně zavádět po dobu tří měsíců, a to pro následující zásady: Napomáhání nepoctivému chování, Neschválené látky, Střelné zbraně, jejich součásti a související produkty, Výbušniny, Jiné zbraně a Tabák. Postupně bude působnost tohoto sankčního systému rozšířena na další zásady a inzerenti budou na každé rozšíření o nové zásady upozorněni.

google digital logo
Google zavede nový sankční systém

Upozorňujeme, že tato změna nemá vliv na postupy pozastavení účtů z důvodu vážných porušení zásad Google Ads.

Vyžaduje, aby inzerenti dodržovali zásady služby Google Ads

Co se mění: Aby Google pomohl zajistit bezpečnou a pozitivní zkušenost pro své uživatele, vyžaduje, aby inzerenti dodržovali zásady služby Google Ads. V rámci systému vynucování dodržování zásad Google Ads začne Google inzerentům udělovat sankce doprovázené oznámeními e-mailem i v účtu, aby podpořil dodržování zásad a odradil inzerenty od opakovaného porušování našich zásad.

První porušení zásad ze strany inzerenta bude mít za následek pouze varování. Pokud ale zjistíme pokračující porušování našich zásad, postihne inzerenta první sankce. Maximální počet sankcí je tři, přičemž postihy spojené s každou další sankcí se budou zvyšovat. Při první a druhé sankci dojde k dočasnému pozastavení účtu (nejprve na 3 a poté na 7 dní) a při třetí sankci pak k trvalému pozastavení.

S dočasně pozastaveným účtem bude muset napravit příslušná porušení

Inzerent s dočasně pozastaveným účtem bude muset napravit příslušná porušení zásad a odeslat potvrzovací formulář, než bude moci začít opět zobrazovat reklamy. Po tomto potvrzení bude dočasné pozastavení jeho účtu ukončeno buď 3 dny po první sankci nebo 7 dní po druhé sankci. Pokud jsou inzerenti přesvědčeni, že rozhodnutí o sankci bylo chybné, mohou se odvolat.

Reklamy se začnou znovu zobrazovat bezprostředně po úspěšném odvolání. Pokud inzerent sankci nepotvrdí ani se proti ní neodvolá, zůstanou účty dočasně pozastaveny. Pokud se inzerent proti sankcím úspěšně neodvolá, zůstanou na účtu Google Ads po dobu 90 dní.

Účty pozastavené po třetí sankci nebudou moci zobrazovat žádné reklamy ani vytvářet nový obsah, pokud nedojde k úspěšnému odvolání proti tomuto pozastavení. Přečtěte si další informace o pozastavených účtech.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet