HardwareTiskové zprávyZe světa IT

Supervýkonná karta Asus GTX 680

ASUS představil grafickou kartu GTX 680, která je založena na výkonné a úsporné 28nm architektuře GPU NVIDIA „Kepler“.

Karta je připravena na novou generaci her a multimédií v rozlišení 4K, disponuje 1536 jádry CUDA a technologií NVIDIA GPU Boost pro okamžitou změnu taktu z 1 006 MHz na 1 058 MHz.

Nástroj ASUS GPU Tweak dále zlepšuje možnosti přetaktování a overvoltingu. Prostřednictvím intuitivního rozhraní mohou hráči upravovat hardwarové parametry v reálném čase. NVIDIA Adaptive Vertical Sync zajišťuje plynulejší hraní pomocí inteligentní synchronizace snímkové frekvence. Ve stovkách her lze navíc využít možnosti stereoskopické projekce obrazu s funkcí NVIDIA 3D Vision.

Grafická karta ASUS GTX 680 je založena na 28nm architektuře „Kepler“, nabízí proto výkon DirectX 11, a je připravena na novou generaci zábavy na PC, jež zahrnuje hry a multimédia v kvalitě vyšší než Full HD. Karta GTX 680 si díky vysokému výkonu hravě poradí s videem i hrami v Ultra HD nebo 4K (4096×2160) rozlišení, kvalita zobrazení a obrazová čistota tak dalece převyšuje současné standardy.

Zásluhou 28nm výrobního procesu je GPU mnohem úspornější, TDP při zátěži činí pouhých 195 W.

ASUS GTX 680

Karta GTX 680 je vybavena 1536 jádry CUDA a nabízí vyšší výpočetní výkon GPU, který přispěje ke zvýšení rychlosti celého systému. Ve výbavě nechybí 256bitová sběrnice a 2GB paměť GDDR5 taktovaná na 6 008 MHz. Funkce NVIDIA GPU Boost se stará o dynamickou modulaci frekvence, což znamená, že karta dokáže automaticky přepínat mezi základní rychlostí 1 006 MHz a vyšším taktem s hodnotou 1 058 MHz, pokud je třeba v náročné hře zvýšit snímkovou frekvenci.

Snadné ladění v reálném čase zlepšuje věrnost zobrazení

Nástroj ASUS GPU Tweak vždy sloužil především ke zlepšení vlastností GPU tím, že umožňoval využít takt jádra v plném rozsahu. Z těchto důvodů tvoří součást nového řešení GPU Boost od společnosti NVIDIA. S nástrojem GPU Tweak mohou overclockeři dostat z výkonného hardwaru GTX 680 absolutní maximum. To vše navíc velmi snadno prostřednictvím intuitivního rozhraní, kde jsou všechny parametry přehledně uspořádány.

Kartu je možné bezpečně přetaktovat GPU vysoko nad referenční hodnoty, které lze díky možnosti uzamčení 2D/3D režimu objektivně ověřit ve srovnávacích testech. Hráči ocení také on-screen widget, který jim zpřístupní všechny důležité informace o kartě.

Plynulá herní akce s Adaptive Vertical Sync a 3D Vision

GTX 680 slouží jako nosič nové technologie NVIDIA Adaptive Vertical Sync, která automaticky pomocí inteligentních úprav synchronizuje vykreslování snímků ve hrách s obnovovací frekvencí monitoru. Na základě aktuální snímkové frekvence dokáže GTX 680 zapnout či vypnout funkci vsync.

Výsledkem je lepší hospodaření s výkonem GPU, a tedy plynulejší zobrazení bez trhaného obrazu v rychlých herních scénách. S touto technologií už hráči nebudou muset ručně zapínat nebo vypínat vsync v různých hrách.

Zvýšený výkon karty GTX 680 poznáte také na lepším 3D hraní v konfiguraci s jedním GPU. Systém NVIDIA 3D Vision pro stereoskopickou projekci obrazu je nyní kompatibilní se stovkami herních titulů, přičemž řada z nich je určena speciálně pro 3D zobrazení.

Technické parametry

 • Název modelu: GTX680-2GD5
 • Grafický engine: NVIDIA® GeForce® GTX 680
 • Sběrnice: PCI Express 3.0
 • OpenGL: OpenGL 4.2
 • Grafická paměť: 2 GB GDDR5
 • Základní takt/zvýšený takt: 1 006 MHz/1 058 MHz
 • Počet jader CUDA: 1 536
 • Takt paměti: 6 008 MHz (1 502 MHz GDDR5)
 • Rozhraní paměti: 256bitové
 • Max. rozlišení DVI: 2560×1600
 • DVI výstup: 1× DVI-I, 1× DVI-D
 • HDMI výstup: Ano ×1
 • HDCP kompatibilní: Ano
 • DisplayPort: Ano ×1
 • Přibalené adaptéry/kabely: 1× napájecí kabel
 • Přibalený software: Utility a ovladače ASUS, GPU Tweak
 • Rozměry karty: 10,08 × 4,37 × 1,47 palce

O společnosti ASUS

ASUS, jeden ze tří předních výrobců notebooků a tvůrce nejprodávanějších základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, optické disky, displeje, stolní PC, Eee Boxy a počítače all-in-one, notebooky, netbooky, tablety, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.

Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2011 získala 3886 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než 11 000 zaměstnancům na celém světě a špičkovému výzkumnému a vývojovému týmu čítajícímu 3 100 inženýrů činil obrat společnosti za rok 2011 11,9 miliardy amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware