Ze světa IT

Hanx Writer: iPad psacím strojem

Zatímco ostatní sedí doma u svých počítačů a svoji korespondenci vyřizují po e-mailu. Tom Hanks má na to jiný návod. Vzhledem k tomu, že je velkým milovníkem starých věcí, píše svoji poštu na mechanickém psacím stroji. Nechal se tím inspirovat a před nedávnem vydal svoji aplikaci na iPad. A jakou aplikaci? Jak jinak než se psacím strojem!

Samozřejmě, že aplikaci nevytvořil samotný herec. Pomocnou ruku nabídla společnost Hitcents. A výsledek? Povedená aplikace, která rázem přemění váš iPad na starý psací stroj. Aplikace se mimochodem jmenuje Hanx Writer a jak jsme již říkali, po všech stránkách simuluje psaní na starém a dobrém mechanickém stroji jako z minulého století.

Aplikace od Toma Hankse má potenciál

Na konci každého řádku se ozve cinknutí, což znamená, že je nutné posunout virtuální papír o řádek níže. A na konci každé stránky je opět důležité popsaný virtuální papír vyměnit za nový a čistý. Aplikace je velice reálně pojatá. Proto není možné úplně mazat text, jak tomu bylo u starých strojů. Jak v aplikaci, tak i u psacího stroje se většinou nechtěná slova překrývala křížkem.

Avšak jednu drobnou chybičku bychom nalezli, která dosti ubírá na reálném pojetí celé aplikace. A to je ten živý dotyk kláves, který je u psaní na stroji nedílnou součástí. Sám herec také dodává, že aplikace je jeho „malý dárek pro budoucí ludditské hipstery z celého světa“.

Jedná se tak o návrat staré techniky do moderního světa. Je pravda, že se psací stroj ještě na mnoha místech používá, ale i přes to má tato aplikace jistý potenciál především pro sekretářky, které si nemohou odpustit ustavičné až otravné klepání do psacího stroje.

Nesmíme také zapomenout na závěrečné hodnocení. Jak jsme již zmiňovali, aplikace nabízí plnohodnotný psací stroj do vašeho iPadu. Z technického pohledu se jedná o velice vypracovanou aplikaci, která nabízí spoustu možností a především vychytávek. Za zmínku stojí například virtuální papír, cinknutí na konci řádku, zvuky při psaní, atp.

Aplikace si rozhodně získala náš obdiv. Pokud ji chcete vyzkoušet i vy, co vám brání? Aplikace je bezplatná a naleznete ji na App Store. Určitě se pod tyto řádky podělte o to, jak se vám v mobilní aplikaci psalo. Děkujeme za feedback.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT