HardwareZe světa IT

Herní konzole Xbox One v prodeji

Počínaje dnešním dnem (tedy pátkem 5.9.2014) se na českém trhu objevuje dlouho očekávaná herní konzole Xbox One, která ovšem nedosahuje takových výkonů, jako konkurenční herní mašinka PS4 od Sony. Xbox spíše v tomto podání utahuje své potencionální zákazníky na ekosystém propojený do dalších služeb společnosti Microsoft.

Pro srovnání, konkurenční PlayStation 4 od Sony se v Česku prodává od 9 800 do 15 700 Kč. One se v Česku začal prodávat za doporučenou cenu  13 999 Kč s Kinectem, tedy s pohybovým ovladačem a chloubou celého zařízení. Výkonem neoplývá, ale pohybové služby mu prostě jdou.

Krabice Xbox One 2014

„Každé balení Xbox One bude obsahovat nejen samotnou konzoli s 500GB pevným diskem, přehrávačem disků Blu-ray a integrovaným modulem Wifi, ale také jedním bezdrátovým ovladačem pro Xbox One a Zlatým členstvím služby Xbox Live na zkoušku na 14 dní pro nové členy,“ uvedla Michala Králová, která má v české pobočce Microsoftu Xbox na starosti.

„Počínaje pátkem je v prodeji také Xbox One se senzorem Kinect za 13 999 Kč. Fanoušci, kteří si zvolí tuto verzi, si budou moct vyzkoušet řadu pro Xbox exkluzivních her a zábavních aplikací ovládaných gesty a hlasem, podporující systém biometrického přihlášení, párování ovladačů, videohovory přes Skype, možnosti okamžitého přizpůsobení, neustálé skenování QR kódů a další rozšířené funkce dostupné díky senzoru Kinect v titulech, jako jsou Dance Central Spotlight nebo Dead Rising 3,“ konstatovala Králová.

Nový akční trailer, který je k vidění výše nabízí to, co očekáváme od NextGen herních konzolí. Destiny, tato akční FPS pecka má určitě co nabídnout a mi se můžeme těšit na další a další povedené trailery her, které na Xbox One přijdou koncem roku 2014.

Specifikace a cena herní konzole Xbox One od Microsoftu:

  • Procesor: Osmijádrový s osmi vlákny, 1.6 GHz, 28nm, AMD Jaguar
  • Grafický čip: 768 stream procesorů a teoretický výkon 1,23 TFLOPS
  • Paměti: 8 GB DDR3 2133 MHz, Cache 2x 2 MB, ESRAM 32 MB, 500 GB HDD
  • Komunikace: WiFi připojení, Blu-ray mechanika
  • Konektory: USB port 3.0, SATA, S/PDIF, HDMI
  • Snímače: Kinect 2.0, Full HD 1 920 x 1 080 pixelů, 30 fps
  • Barvy provedení: Černá
  • Cena: 13 999 Kč s Kinectem

Tak co si nadělíte pod stromeček, přece jen se nám to blíží – Vánoce 2014 jsou tu již za pár měsíců. Určitě se o hry, na které čekáte podělte do komentů níže, děkujeme za feedback!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware