Ze světa IT

Notebooky Asus ROG G75VW a G55VW

Pro zaryté pařmeny máme skvělé zprávy. Další dva herní notebooky jsou na světě, disponují obřím výkonem a skvělým zobrazovacím podáním. A o kom je vlastně řeč?

Asus, velký hráč na trhu se zařízeními tohoto typu, vydal dva nové herní notebooky. Jsou již pátou generací série ROG /Republic of Gamers/ řady G. Říkají si ROG G75VW a G55VW.

G75

Co se designové stránky týče nejsou tak pohledné, jako kousky z edice Lamborghiny, jsou o něco usedlejší ale o to elegantnější.

Ve vzhledu se inspirovali u tajných neviditelných bojových letounů. Disponují nízkou tloušťkou a matným povrchem. Při hraní potěší podsvícená klávesnice, která je ergonomicky postavena přesně podle hráčových potřeb. Co se hardwarové výbavy týče, mají tyto dva kousky opravdu co nabídnout. V první řadě to jsou procesory Intel Core třetí generace.

U her je jednoznačně nejdůležitější grafika, a tak se můžeme těšit na grafické karty Nvidia GeForce 660M a 670M. Notebooky jsou připraveny až na 16 gigabajtů operační paměti DDR3 DRAM, do začátku ale dostanou jen osm gigabajtů nálože.

Tyto stroje jsou konstruovány na extrémní zatížení, a tak na palubě nesou unikátní a důmyslný sytém chlazení. Ochlazování mají na starosti dva ventilátory, jenž odvádí horký vzduch od hráče zadními výdechy chlazení. Asus ROG G55

Menší model, kterým je ROG G55VW, nese monitor o velikosti 15,6 palců. Jeho větší bráška disponuje sedmnáctipalcovým zobrazovačem. Oba zvládají Full HD rozlišení.

G75 nabídne 3D zobrazování za pomoci speciálních brýlí s aktivní závěrkou. O ještě lepší zážitek ze hry se postará subwoofer společně s několika stereo reproduktory.

Levnější model a to Asus ROG G55VW pořídíte za 31 990 Kč. Za G75 si připlatíte tři tisícovky. Cena je v tomto segmentu průměrná, předpokládáme, že bude odpovídat kvalitě, jak bývá u Asusu zvykem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT