Ze světa IT

Harddisk: Hitachi Ultrastar C10K1200

Společnost Hitachi si pro výkonné a pracovní notebooky připravila vysokootáčkové pevné disky v 2,5″ rozměrech. Nabízí dostatek místa, nicméně se disk Ultrastar C10K1200 pasuje do role těch i nejrychlejších z řady.

Pevný disk Hitachi Ultrastar C10K1200

Právě tento model na svých plotnách skýtá místo až 1,2 TB kapacity pro vysokoobjemová data či multimediální soubory. Elektronika obsažená na samotné desce obsahuje 64 MB vyrovnávací paměti, která je doplněna o SAS 6,0 Gbps rozhraní. Výkon zaručuje mimo jiné i přesná vysokootáčková jednotka, jež skýtá 10000 RPM – otáček za sekundu. Pro model C10K1200 stanovil výrobce MTBF až 2 milióny hodin – průměrná doba životnosti disku.

Pevný disk slibuje maximální rychlost přenosu dat až 2232 MB/s. Bohužel se nám však nepodařilo zjistit dostupnost či cenovou specifikaci pevného disku Hitachi Ultrastar C10K1200. Používáte ve svém notebooku mechanické pevné disky a nebo jste je již obměnili za SDD disky s rychlejší odezvou? Určitě se o vaše postřehy podělte do komentářů nebo můžete navštívit naši stránku na Google+.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT