Hardware

Hodinky Apple Watch Ultra jsou nový kousek elektroniky do divočiny

watch ultra logo
Foto: apple.com, Tag: Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra reprezentují s hrdostí novou sérii chytrých hodinek z dílny Apple. Jaké jsou a co zajímavého od nich můžeme čekat?

Apple představuje nové chytré hodinky

Vydání nových chytrých hodinek předcházely měsíce spekulací. Nyní se konečně představily oficiálně, a to hned vedle nových iPhone 14 a aktuální generace AirPods Pro.

A nová zařízení nabízejí vylepšení jak po stránce technické, tak po stránce designové. Některé recenze se tak chytré hodinky z dílny Apple nebojí označovat velmi smělými přídomky, jako například „král chytrých hodinek“.

Jde konkrétně o trojici modelů. V nich nebude chybět jak špičkové provedení označené Series 8, ale i dostupnější verze SE. Profesionálové a sportovci se pak budou moci spolehnout na alternativu s názvem Watch Ultra.

Hodinky Apple Watch Ultra jsou nový kousek elektroniky do divočiny (Foto: apple.com)
Hodinky Apple Watch Ultra jsou nový kousek elektroniky do divočiny (Foto: apple.com)

Nové hodinky vycházejí designovým pojetím ze starších variant. Typický je tak pro ně rovný displej a kvůli takto řešenému displeji se u hodinek objevily i boční hrany protažené vzhůru, které ho mají chránit.

Vlajkovou lodí se stávají nové Watch Ultra

Právě Watch Ultra lze považovat za vlajkovou loď aktuálních modelů. Jde o nejodolnější alternativu z výše zmíněných provedení.

Nové hodinkyy dostaly pouzdro, které má velikost 49 mm. Vyrobeno je z leteckého titanu. Masivní pouzdro tak splňuje certifikaci utěsnění proti vniknutí prachu a vody IP6X. Zároveň se však nemusíte obávat toho, že by vás zatížilo nadměrně vysokou hmotností, navzdory odolnosti zůstává příjemně lehké.

Voděodolnost hodinek je stanovena na WR100. V nabídce je přímo aplikace, která byla vyvinuta přímo pro potápěče do 40 metrů (certifikace EN 13319). Pouzdro obepíná displej typu Retina v krajní části a v bocích.

Displejový AMOLED panel nabídne mimořádně impozantní hodnotu jasu až 2 000 nitů. To značí velmi dobrou čitelnost i na ostrém slunci. Kryt je safírovým sklem, které mu propůjčuje mimořádnou odolnost proti poškrábání, ale i proti rozbití.

Právě titanové tělo si vzhledem ke své velikosti vyžádalo kompromis z hlediska designu. Výsledné provedení Apple Watch ultra zkrátka není tak ladné jako u ostatních modelů.

Model Ultra je nový kousek elektroniky do divočiny (Foto: apple.com)
Model Ultra je nový kousek elektroniky do divočiny (Foto: apple.com)

Na pravém boku se nachází tradiční korunka a další boční tlačítko, které je určeno pro snadnější ovládání. S jeho pomocí dokážete například zahájit tísňové volání, zobrazit zdravotní ID, případně zapnout sirénu. Zcela zásadní je zejména možnost jednoduchého ovládání těchto hodinek rukou v rukavicích. To umožňuje jednak již zmíněné boční tlačítko, ale i korunka Digital Crown.

Kvalitní výdrž baterie i trojice řemínků

Co se týče podrobnějších parametrů chytrých hodinek, Apple se značnou pompou avizoval především vysoce přesnou dvoufrekvenční GPS a baterii s výdrží až 36 hodin v normálním režimu a až 60 hodin v režimu nízké spotřeby. Uživatelé taktéž ocení naprostou svobodu mobilního připojení.

Soustava trojice mikrofonů je určena do zhoršených podmínek. adaptivní algoritmus dokáže zvolit vždy ten optimální a systém strojového učení se postará o eliminování hluku.

Potěší taktéž přítomnost tří druhů řemínků. V nabídce tak je řemínek s názvem Trailový tah, který je vyroben z lehké tkané textilie, dále tzv. Alpský tah se dvěma integrovanými vrstvami vyrobené jedním souvislým tkaním. Poslední variantu představuje Oceánský řemínek. Ten je vybaven titanovou sponou a je určen pro extrémní sporty.

Pakliže se zaměříme na dostupnost novinky, čeští uživatelé se zatím mohou těšit a připravovat se na předobjednávky. Pokud o nové hodinky skutečně stojíte, měli byste si pospíšit. Platí totiž, že kdo se první k předobjednávce zapíše, ten má šanci taktéž reálně získat zboží. Co se týče cen, taktéž pro tuzemský trh by měly oficiálně platit ty, které jsou i známy na Online Store.

To znamená, že u Apple Watch Ultra bychom se měli pohybovat na částce 24 990 Kč. Pro srovnání ještě dodejme, že původní cena v dolarech byla stanovena na 799 USD.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware