HardwareZe světa IT

Unboxing: Motorola Moto 360

Hodinky Moto 360 Motorola
Černá prostě moc sluší

Zahraniční portál TechnoBuffalo na Youtube přináší jeden z prvních unboxingů kovových hodinek od Motoroly, přesněji s prvním modelem Moto 360. Jak už všichni víme, hodinky od Motoroly nejdou s davem a pasují se do role prvních chytrých hodinek s kruhovým displejem, tak, jak jsme na to zvyklí u klasických hodinek s ciferníkem.

Nejenom, že hodinky přinášení zajímavé funkce poháněné ekosystémem Android Wear (například měřič srdečního tepu, pedometr či bezproblémové ovládání hlasem), nabízí také bezkonkurenční bezdrátové nabíjení pomocí přiloženého stojánku. Cena těchto skvostů na ruku se bude pohybovat na americkém trhu kolem 249 dolarů za kus, což po přepočtu dělá cirka 5 300 Kč.

Přední strana hodinek jest tvořena z 1,56palcového displeje s rozlišením 320 x 290 pixelů, jedná se o dotykový LCD panel s 205 ppi na palec. Sklíčko je doplněné o technologii Corning Gorilla Glass 3. V nitru malého těla společnost umístila úložný čip o kapacitě 4GB, který je doplněný o operační paměť v 512MBbajtové kapacitě. Hodinky jsou vodotěsné – IP67. Na těle pak najdeme dvě malé dírky pro duální mikrofon, který snímá hlasové povely. Ok, Google!

Hodinky lze spárovat s Androidem 4.3 a vyšším. Podle dalších informací nepotěšíme uživatele, kteří neradi často nabíjejí svá zařízení. Chytré hodinky dle specifikace budeme muset nabíjet každý den, což je škoda. Tuto operaci nám ale zřejmě usnadní bezdrátové nabíjení, které je dle informací ze zahraničí opravdu rychlé. Avšak, některé zdroje uvádějí dobu i dva dny. Kapacita vestavěného akumulátoru jest 320 mAh. Druhým tajem hodinek Motorola Moto 360 je jejich procesor.

My jsme tento taj pro naše čtenáře zjistili. V Motorolách Moto je procesor z dílny Texas Instruments OMAP 3, který frčí na frekvenci až 720 MHz. Specifikaci ještě doplňuje samozřejmě technologie Bluetooth, jedná se o nejvyspělejší revizi – 4.0 LE, která slibuje opravdu malé nároky na využití akumulátoru.

Ano, i takový frekvenční komfort si sáhne na celkovou výdrž hodinek s Androidem. Jak se vám nové hodinky od společnosti Motorola líbí? Co říkáte na jejich výdrž? Jste ochotni utratit přes pět tisíc korun za tento mobilní a velice rychlý skvost? Určitě se o své myšlenky či informace podělte do komentářů pod tímto článkem. Děkujeme za feedback!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Ovládání hlasem? I hlasem českým? Nebo pouze v angličtině? Děkuji.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware