KryptoměnyZe světa IT

Hodnota jedné zlaté virtuální mince atakuje hranici 300 000 Kč: Bitcoin

BTC bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

V roce 2009 přišla na svět kryptoměna, která změnila svět. Moc lidí si ještě nedokáže představit, že by Bitcoinem v budoucnu platili. To se však již dalším rokem může velice rychle změnit. Jedna mince se aktuálně prodává za 279 000 Kč. Z velké bubliny se stává v celku solidní investice. Za poslední rok totiž Bitcoin vyrostl o 1364%. Jeho roční nárůst je 260 000 Kč z jedné jednotky.

Pokud si ještě někdo myslí, že se jedná o bublinu, zřejmě se právě teď plete. Ten, kdo věřil od začátku, už jezdí v Lamborghini.

Dvě velké story co změnily svět. Uživatel „laszlo“ uskutečnil první platbu – koupil dvě pizzy za 10 000 BTC (později také nazýváno jako $10 Million Pizza). Uživatel „SmokeTooMuch“ dražil 10 000 BTC za 50 dolarů. Kupec se bohužel nenašel. Pokud by jste dnes držely 10 000 Bitcoinů určitě si můžete dát dohromady, kolik peněz dnes můžete mít. 2 780 000 000 korun českých. Pokud to vezmeme bez nul, jedná se o 2,78 miliardy korun.

Hodnota jedné zlaté virtuální mince atakuje hranici 300 000 Kč: Bitcoin
Hodnota jedné zlaté virtuální mince atakuje hranici 300 000 Kč: Bitcoin (Zdroj: Coinbase.com)

Co ovlivňuje hodnotu Bitcoinu

Hodnota Bitcoinu je ovlivněna mnoha faktory. Ať už se jedná o poptávku, tak i o nabídku. Celková hodnota měny stojí na tom, jak moc lidé věří v BTC a kryptoměnám všeobecně. Musíme zde brát v potaz, že je na světě cirka 1100 virtuálních kryptoměn, které si můžete volně zakoupit – investovat do nich.

Pokud se jeden z velkých investorů, odběratelů rozhodne, že své virtuální portfolio prodá, cena Bitcoinu začne padat dolů. Toho se samozřejmě chytí tradeři a roboti, a začnou prodávat také. Tím se může uměle posunout cena velice rychle dolů. Jedna špatná zpráva v internetovém médiu a cena může velice rychle klesat. Až se trh stabilizuje, tradeři a roboti začnou opět nakupovat a pokračujeme dále.

Jak investovat do kryptoměny

Investicí do kryptoměny si můžete velice rychle ulehčit život. Pokud to půjde tímto tempem dále, můžeme se těšit na boj banky vs. virtuální měny. S Bitcoinem můžete obchodovat na spoustě burzách. Z těch nejznámějších je na trhu GDAX, Bitfinex, Poloniex, Bitmex, Kraken či NakamotoX.

Pro ještě jednoduší burzu, respektive investici můžeme doporučit banku, která je napojena přímo na GDAX. Jedná se prakticky o totožnou firmu s velkým kapitálem. Někteří mají rádi finance pod pokličkou, pokud patříte mezi ně, můžete s ledovým klidem vyzkoušet ověřenou bitcoinovou banku Coinbase.

Coinbase má na svém triku hned několik prvenství v online světě. Má za sebou zatím největší investici do bitcoinové firmy – a to v roce 2015, když v lednu získala finanční podporu ve výši 75 milionů amerických dolarů. Bylo to již několikáté investiční kolo, do kterého vstoupily firmy zabývající se financováním formou venture capital – fond Andreessen Horowitz, USAA Bank, NYSE a Union Square Ventures.

Co budete na Coinbase potřebovat?

Pro potvrzení plateb stačí mobilní telefon, občanský průkaz nebo řidičák. Pro potvrzení účtu je pak nutné odeslat zahraniční platbu (stačí jedno Euro), na jejich účet. Dojde poté k verifikaci a můžete požádat o výplaty. Na účtu můžete držet peníze i v Eurech.

Takže pokud vás tyto tři kryptoměny oslovili (Bitcoin, Ethereum a Litecoin), můžete začít investovat právě zde. A poslední rada, pokud měna padá, nezmatkujte, ve většině případech se jedná o dlouhodobou investici, která se těžařům Bitcoinu určitě vyplatila. Větší šance na „výhru“, jak ve Sportce.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny