Mobilní telefony

Honor 60 je nový super-smartphone. Kdy přijde na trh a co můžeme očekávat?

honor 60
Foto: youtube.com, Tag: Honor

Honor 60 je další zajímavou novinkou z dílny čínského výrobce smartphonů. Co zajímavého může aktuální model nabídnout?

Honor 60 se představí ve třech verzích a vylepšeným fotoaparátem

Telefon se představí hned ve třech verzích jako Honor 60 SE, Honor 60 a Honor 60 Pro. Na první pohled se toho tolik nezmění.

Designově totiž vychází Honor 60 ze svého předchůdce. Značka pojetím svých smartphonů cílí na mladé uživatele a ani nadcházející model se této filosofii nijak nezpronevěřuje. První snímky ukázaly elegantní světle modré provedení s efektním gradientem. Na první pohled si také můžete všimnout dvou kruhů lemujících fotoaparát. Mezi stříbrnými prstenci hlavních snímačů se pak nachází prostor pro snímač menší. LED blesk je umístěn mimo velký modul.

Právě fotoaparát je ostatně další zajímavou novinkou. Již z prvotních informací vyplynula přítomnost speciálního nočního režimu, Honor totiž do propagačních materiálů začlenil efektní snímky noční oblohy.

Na podrobnější seznámení se s druhy snímačů si však budeme muset ještě počkat, o těch žádné podrobnosti v této chvíli nemáme. Někteří už se těší na to, že telefon do vínku dostane podle nijak nezaručených spekulací i lepší hardware pro fotografování.

Novinka bude výkonnější s lepším nabíjením

Oproti svému předchůdci je nový Honor 60 také výkonnější. Konkrétnější informace jsou zatím známy u Honoru 60 Pro, což má být nejvyšší verze.

Ta bude osazena výkonným procesorem Snapdragon 870 a hned pěticí zadních fotoaparátů, které doplní výřez pro selfie kameru. První náznaky také odhalují kapacitu baterie 4 500 mAh. Dostupná bude i podpora 5G.

Další podrobnosti uvolnil Honor o nabíjení. Nejnižší verze telefonu nazvaná SE by měla být vybavena 40 W drátovým nabíjením. Model Honor 60 bude jakýmsi zlatým středem a má disponovat výkonem 60 W. Zatím nejistota panuje o vrcholné verzi, mluví se o tom, že nabídne 60 W. Spekuluje se však i nad tím, že se dostane až na 100 W.

Už s minulou verzí Honor 50 se také vrátila podpora mnohými bytostně postrádaných Google služeb. Ani novinka tak uživatele v tomto směru nezklame.

Kdy se dočkáme nového Honoru 60

Finálně představen bude nový smartphone již 1. prosince. Ovšem pozor, jedná se o oficiální datum uvedení v Číně. Čeští fanoušci tak pořízení telefonu od Ježíška jednoznačně nestihnou. Kdy se mobil dostane do Evropy, to rovněž ještě netušíme.

U předešlé verze to trvalo půl roku. První odhady hovoří o tom, že Honor 60 se v Česku objeví na jaře, což ostatně dává smysl i vzhledem k tuzemské premiéře Honoru 50, který se na pultech českých obchodů prakticky nestačil pořádně „ohřát“.

Některé pesimistické předpovědi však též upozorňují na to, že není jisté, zda se vůbec celá řada do našich končin podívá.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Dle mě bude hodně těžký překonat Honor 50, který nastavili laťku hodně vysoko.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony