Ze světa IT

Hybridní HP Envy x2 s Windows 8

Produkt, který dnes v tomto článku nastíníme, bude z dílny společnosti, která svou historií sahá k samotné éře začátků počítačů vůbec. Hawlett Packard totiž přináší svůj hybridní produkt HP Envy x2. Novinka s moderním operačním systémem Windows 8 a odnímatelnou klávesnicí je vložena do hliníkového skeletu.

HP Envy x2 tablet PC

Uvnitř hybridního tabletu po startu začne tepat procesor Intel Atom Clover Trail x86, dle spekulací se může v tabletu objevit dvoujádro na taktu 1,8 GHz a operační paměť s velikostí 2 GB. Hybrid dále propůjčí 11,6 palcový HD displej s IPS technologií a rozlišením 1366 krát 768 bodů. Nechybí ani podpora NFC, Bluetooth či 8 megapixelového zadního fotoaparátu a přední videokamerky s možností nahrávání v HD kvalitě. Pokud rádi hltáte hudební projev z mobilního zařízení, zbystřete. V tabletu je totiž zakomponovaný kvalitní zvukový systém Beats Audio.

Na těle modelu HP Envy x2 nalezneme dva USB porty, HDMI výstup a SD slot pro paměťové karty až do kapacity 64 gigabajtů. Pro celkový komfort odnímání a spojení tabletu a klávesnice jsou v obou zařízeních připraveny magnety, které zajišťují elegantní a hlavně rychlé spojení obou prvků. Celková váha produktu je výrobcem udávána v hodnotě 1.4 kilogramu, pokud odpojíme klávesnici, na váze bychom měli naměřit 680 gramů.

HP Envy x2 tablet

Cenu ani bližší dostupnost o specifikaci zatím nemůžeme podat. Pokud jde o kvalitu a provedení, můžeme se těšit na kvalitní hybridní notebook, který jde během okamžiku přeměnit na kvalitní tablet a naopak. Nezbývá nic jiného, než být naladěni na další informace a samotné vydání dobře vypadajícího produktu. Vše se však uskuteční začátkem listopadu, kdy se na svět pomocí nul a jednotek podívá poslední verze Windows.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT