Ze světa IT

HP ProBook 4545: Pracant s malým s

hp logo freebit
Foto: HP

Samozřejmě, že titulek zní trošku hloupě, ale nevlastní bratr ProBooku 4540 už zkrátka spadá do kategorie pracovních nástrojů. Tradiční označení osobních /s/ a business /b/ strojů v řadě ProBook pomalu bere za své. Tím nejzásadnějším rozdílem ve srovnání s 4540s je právě řada procesorů od jiného výrobce.

Pracovní notebook HP ProBook 4545

Z rodiny AMD

V 4545s nefigurují čipy od Intelu, nýbrž výhradně dvoujádrová srdce A4-4300M, respektive A6-4400M od společnosti AMD. Oba procesory snesou srovnání s Ivy Bridge, protějšky od Intelu, co do výkonu, tak do úspornosti.

Jedním slovem držák

Nový ProBook tak vydrží v provozu sedm hodin na jedno nabití, což oceníte zejména na konferencích, kde o elektrické zásuvky propuká lítý boj. Notebook díky hliníkové konstrukci snese poněkud drsnější zacházení. Broušený aluminiový povrch totiž jen tak nepoškrábete. Při nárazu pak data na 500 nebo 750 GB harddisku s výkonem 7200 rpm chrání pro ProBooky tradiční parkování čtecích hlav.

Nenápadné vstřícné kroky

Kromě zmíněných procesorů od AMD, neprošel ProBook téměř žádnými úpravami. LED displej s úpravou Antiglare pořád zobrazuje v rozlišení 1366 x 768 bodů. V případě, že byste potřebovali o něco vyšší grafický výkon, můžete sáhnout po verzi s jednou z dedikovaných grafických karet AMD Radeon HD 7420G nebo Radeon HD 7650M od stejného výrobce.

HP ProBook 4545 - zadní strana

Stejná zůstává i plnohodnotná ostrůvková klávesnice a stereo reproduktory, nezměnila se ani konektibilní periferie. Za novinku tedy můžeme považovat akorát HD kameru (původně 720 p) a fakt, že o necelý centimetr vyrostl ProBook do výšky. Výrobci notebooků v business teritoriu málokdy volí cestu převratných změn a HP ProBook 4545s je toho důkazem.

Stává se z něj nástroj, který určitě povede ke zvýšení pracovní efektivity, ale se kterým se zároveň nebudete doma nudit během dlouhých zimních večerů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT