Novinky ze světa IT

HP ProBook 4545: Pracant s malým s

Samozřejmě, že titulek zní trošku hloupě, ale nevlastní bratr ProBooku 4540 už zkrátka spadá do kategorie pracovních nástrojů. Tradiční označení osobních /s/ a business /b/ strojů v řadě ProBook pomalu bere za své. Tím nejzásadnějším rozdílem ve srovnání s 4540s je právě řada procesorů od jiného výrobce.

Pracovní notebook HP ProBook 4545

Z rodiny AMD

V 4545s nefigurují čipy od Intelu, nýbrž výhradně dvoujádrová srdce A4-4300M, respektive A6-4400M od společnosti AMD. Oba procesory snesou srovnání s Ivy Bridge, protějšky od Intelu, co do výkonu, tak do úspornosti.

Jedním slovem držák

Nový ProBook tak vydrží v provozu sedm hodin na jedno nabití, což oceníte zejména na konferencích, kde o elektrické zásuvky propuká lítý boj. Notebook díky hliníkové konstrukci snese poněkud drsnější zacházení. Broušený aluminiový povrch totiž jen tak nepoškrábete. Při nárazu pak data na 500 nebo 750 GB harddisku s výkonem 7200 rpm chrání pro ProBooky tradiční parkování čtecích hlav.

Nenápadné vstřícné kroky

Kromě zmíněných procesorů od AMD, neprošel ProBook téměř žádnými úpravami. LED displej s úpravou Antiglare pořád zobrazuje v rozlišení 1366 x 768 bodů. V případě, že byste potřebovali o něco vyšší grafický výkon, můžete sáhnout po verzi s jednou z dedikovaných grafických karet AMD Radeon HD 7420G nebo Radeon HD 7650M od stejného výrobce.

HP ProBook 4545 - zadní strana

Stejná zůstává i plnohodnotná ostrůvková klávesnice a stereo reproduktory, nezměnila se ani konektibilní periferie. Za novinku tedy můžeme považovat akorát HD kameru (původně 720 p) a fakt, že o necelý centimetr vyrostl ProBook do výšky. Výrobci notebooků v business teritoriu málokdy volí cestu převratných změn a HP ProBook 4545s je toho důkazem.

Stává se z něj nástroj, který určitě povede ke zvýšení pracovní efektivity, ale se kterým se zároveň nebudete doma nudit během dlouhých zimních večerů.

Komentuj článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučeno pro vás >

Další novinky > Novinky ze světa IT