Tiskové zprávyZe světa IT

HP Zbook Studio: Konkurence pro Dell XPS a MacBook Pro

hp logo freebit
Foto: HP

Společnost Hewlett-Packard představila vylepšené modely notebooků a ultrabooků řady ZBook a to nejen vylepšením a aktualizací použitých komponent, ale také se zaměřila na design. V nabídce jsou tak aktualizované notebooky ZBook 15, ZBook 17 a ZBook 15U, ale největším překvapením je novinka v podobě profesionálního notebooku ZBooku Studio. Co bylo vylepšené a na co se můžete těšit, se dočtete v následujícím článku.

HP-ZBook-Studio-G3-Mobile

Společnost Hewlett-Packard představila vylepšené modely notebooků a ultrabooků řady ZBook

Nové pracovní mobilní stanice
V poslední době jsme si mohli všimnout, že několik známých výrobců přišlo s novými pracovními mobilními stanicemi. A HP nezůstává pozadu. Bylo to způsobeno hlavně díky novým procesorům Intel Skylake a operačnímu systému Windows 10. S čím tedy nové notebooky HP přicházejí?

HP Zbook Studio
Pracovní stanice od HP dostaly název Zbook a nejnovější model se bude jmenovat Zbook Studio. Bude se jednat o velmi výkonný notebook, který bude obsahovat komponenty pro profesionály. Zbook Studio dosáhl dokonalého kompromisu mezi výkonem mobilní pracovní stanice a rozměrů a hmotnosti ultrabooku.

Kdo ho jistě ocení
HP Zbook Studio je díky použité slitině hliníku a hořčíku elegantním strojem, který v sobě ukrývá špičkové komponenty. Ideálním společníkem se stane pro uživatele v podnikové sféře. Poskytne jim vysoký výkon na cestách a díky tloušťce pod 1,8 cm a hmotnosti kolem 2 kg, rozhodně nebude koulí u nohy. Rozměry: 37,5 x 25,5 x 1,8 cm. Cena: začíná na 1699 dolarech.

Displej
Základem nového modelu je klasický 15,6“ nebo 17“ displej. Pak se otvírá celá řada možností a kombinací. Je možné vybírat ze čtyř druhů displejů s rozlišením Full HD, UHD ( s podporou technologie Panel Self Refresh), IPS nebo 4K. U rozlišení Full HD je možné zvolit si možnost dotykového displeje.

Procesory

  • Intel Xeon E3 -1545M v5 s grafickým čipem Iris Pro P580
  • Intel Xeon E3 -1505M v5 se slabším HD P530
  • Intel Core i7 – 6820HQ s grafikou Intel HD 530
  • Intel Core i7 – 67000HQ s grafikou Intel HD 530

Všechny procesory je možné doplnit o profesionální dedikovanou grafickou kartou Nvidia Quadro M1000M s pamětí 2 GB GDDR, která používá architekturu Maxwell, nebo FirePro což je podobně výkonná obdoba od AMD.

Operační paměť
Také v případě operační paměti je možnost výběru a díky dvěma slotům sodimm se může hodnota zastavit až na 32 GB a interní uložiště můžete rozšířit až do velikosti 2TB. Interní úložiště pak spoléhají pouze na SSD do slotu M.2, což nabízí kapacitu až 512 GB. Výkonnější je pak MVMe SSD s kapacitou až 1 TB. Jelikož jsou k dispozici dva sloty je možné postavit rychlý RAID0 s celkovou kapacitou 2 TB.

Je kam připojovat
HP Zbook je určen především k práci, je logické, že jsou k dispozici hned dva Thunderbolt 3 porty. mocí těchto portů lze přes adaptér získat spousty dalších rychlých rozhraní. HP pro tyto případy nabízí ZBook Dock. Ten podporuje až deset připojených zařízení zároveň a můžete k němu zapojit až dva 4K monitory nebo několik Full HD panelů.

Dále pak 2 sloty na přídavné SSD disky a WiFi adaptér se standardem 802.11ac. Pro práci ve dne v noci se jistě bude hodit podsvícená klávesnice, která je odolná proti politá tekutinou.

Dalšími porty jsou:

  • gigabitový ethernet
  • čtečka SD karet
  • napájecí konektor
  • výstup a vstup zvuku
  • HDMI výstup (pro externí monitor)

Co ještě?
Notebook je vybaven lepšími reproduktory od značky Bang & Olufsen. Baterie má kapacitu 64Wh, tak její průměrná výdrž je kolem 3-4 hodin. Vše se odvíjí od zvolené konfigurace. Těšit se můžete na 720p webkameru se dvěma mikrofony a skleněný touchpad.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy