Mobilní telefonyZe světa IT

HTC 10: nový tchajwanský král, který změní prodeje?

htc logo hd

Zatímco většina ostatních výrobců se na MWC předháněla, kdo bude mít lepší TOP model, HTC jen tiše přihlíželo a ukázalo „pár“ modelů Desire (530, 630 a 825). Desire 530 je dostupný pětipalec, který bude ideálním například pro dítko či prarodiče. Desire 630 je také 5″. Na rozdíl od 530 (1,5 GB) má model 2 GB RAM a 13 MPx fotoaparát. Třetím je Desire 825. Model, který disponuje 5,5″ HD displejem a bude se snažit zaujmout především zvukovým výstupem.

Když se nad tím člověk zamyslí, není to tak špatná strategie. Zatímco si ostatní již vystříleli své náboje, HTC na svůj den D teprve čeká. Veškerou pozornost médií tedy strhne na sebe.

HTC 10: nový tchajwanský král

HTC 10: nový tchajwanský král

Co nyní už víme s jistotou, je jméno nové vlajkové lodi. Ponese označení 10. Při psaní této rychlovky jsem se zamyslel, jestli ono „Deset“ nemá nějakou větší hloubku. V dvojkové soustavě „Deset“ vyjadřuje číslo 2 a vzhledem k tomu, že HTC s tímto modelem upouští od označení řady, tak mi to i nějak dává smysl. Konec konspirací.

Podívejte se, jak vypadá HTC 10 – byli jsme na tiskové konferenci

Design novinky nemusí každého hned nadchnout. Je poměrně konzervativní, možná až nudný. Tělo „Desítky“ bude celokovové s minimálními rámečky kolem displeje. Když už na přetřes přišel displej, je nutno zmínit další, známe specifikace. Zobrazovač by měl nabídnou QHD rozlišení s úhlopříčkou 5,15″. Zadní fotoaparát pak nabídne 12 MPx.

Kde se výrobce rozmáchl je RAM. Operační paměť bude činit 4 GB RAM. Tato hodnota ještě není zcela běžnou. Život vlajkové lodi vdechne čtyřjádrový procesor Snapdragon 820 a osazen bude USB Type-C konektorem. Komunikovat s námi bude prostřednictvím Androidu 6.0.

Telefon by měl být představen někdy v polovině měsíce dubna a k objednání by mohl být záhy na to. Cena nebyla doposavad odhalena. Náš odhad je 16.000 Kč.

Jak se vám zamlouvá nová vlajková loď společnosti HTC. Co si o ni myslíte? Bude mít šanci dobýt zašlou slávu HTC?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Je škoda, že jde HTC do kopru. U mě to podělali s HTC M7, kdy se jim nepovedl fotopaparát. No jo, co se dá dělat. HTC bych si už asi nekoupil.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony