Mobilní telefonyZe světa IT

HTC Desire U: Elegán ze středozemě

Tchajwanský lídr a jeden z největších distributorů mobilních telefonů vůbec představuje model Desire U, je jím samozřejmě společnost HTC. Přichází smartphone postavený pro operační systém Android 4.0 ICS. Zaujme uživatele prahnoucí po telefonu za rozumnou cenu?

Mobilní telefon HTC Desire U

Přední strana telefonu je obdařena 4 palcovým displejem, který sklízí rozlišení 800 x 480 bodů, je samozřejmě plně dotykový. Výkonná jednotka, tedy procesor vlastní jen jedno jádro, a to na frekvenci 1 GHz. Na obtíž může být jen 512 MB RAM. Interní úložiště telefonu stojí na hodnotě 4 GB, jde alespoň rozšířit o kartu microSD do kapacity 32 GB.

Zadní strana chytrého telefonu vlastní 5 MPx digitální fotoaparát, zaregistrovali jsme však absenci přední kamery. Co se bezdrátové konektivity týče, smartphone propůjčí HSPA, GPS, WiFi a Bluetooth ve verzi 4.0. V těle telefonu je dále 1650 mAh lithium-iontový akumulátor, který smartphonu HTC Desire U poskytne jen jednodenní provoz na jedno nabití z elektrické zásuvky či z nabíjecího akumulátoru. Cena pro východní trh se po přepočtu lehce přehoupla přes 5000 Kč.

Určitě se o své myšlenky, či drobné recenze podělte do komentářů níže, nebo dejte o této novince s technologií Beats Audio vědět i ostatním pomocí pohyblivé lišty na sdílení na levé straně od těchto řádků. Víte, kdy bude dostupný tento telefon i v České republice? A zda-li vůbec? Budeme moc rádi za každý postřeh, děkujeme. Můžete nás také sledovat na G+ stránce.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony