Mobilní telefony

HTC Droid DNA: Superdělo v USA

Americký operátor Verizon ve spolupráci s tchajwanským HTC vpouští na trh smartphone, který má šanci se stát nejprodávanějším smartphonem letošních Vánoc, jež se kvapem blíží. Představujeme HTC Droid DNA s jemným Full HD displejem.

HTC Droid DNA: Superdělo v USA

HTC Droid DNA: Superdělo v USA

Mobilní objev je to v celku skvostný, dle specifikace kdejakému telefonu určitě běhá mráz po zádech a my se tak můžeme těšit na jeden z prvních smartphonů s plnohodnotným Full HD displejem a 5 palcovou Super LCD 3 obrazovkou. Když se to vezme kolem a kolem, určitě se může bát i samotný Apple, jelikož tento telefon propůjčí rozlišení 1920 x 1080 pixelů s 441 ppi, což strčí do kapsy samotnou Retinu. Otázkou ale je, zdali vůbec takovéto rozlišení dokáže naše oko vstřebat.

Dalším lákadlem se určitě stává výkonný čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro, který je postavený na kmitočtu 1,5 GHz. Procesor je doplněný o GPU čip Adreno 320 a operační paměti s kapacitou 2 gigabajty, jež se určitě promítne na svižnosti a celkovém dojmu z výkonu telefonu. Pro data či operační systém Android 4.1.1 Jelly Bean je připravený úložný prostor o celkové velikosti 16 GB /možno doplnit o micro SD kartu/, což se zdá být na dnešní poměry poměrně slušná hodnota.

Smartphone Droid DNA s hubení technologií Beats Audio je dále doplněný o digitální 8 MP optiku s LED bleskem a vpředu je pro naše videohovory připravena 2,1 MP kamerka. Dalším lákadlem ke koupi se stává plná podpora vysokorychlostních datových sítí 4G LTE, CDMA, GSM Quad a Quad UMTS. Konektivita je také na vysoké úrovni, zde se setkáme s bezdrátovou WiFi, bezhotovostním čipem NFC, Bluetooth, HDMI a microUSB portem.

HTC Droid DNA se stává opravdu velkým hitem, jeho uvedení na mobilní trh určitě potrápí modely HTC One X, iPhone 5 či samotný Samsung Galaxy S III a určitě i jiné, jelikož bude ve své třídě zatím nepřekonaný. Na tento smartphone si pořiďte pouzdro v rozměrech 141 x 70,5 x 9,73 milimetru, respektive o něco větší. S hmotností na tom není zle, digitální váha při jeho testu naměřila 138 gramů, posilovnu tedy ze svého repertoáru můžete klidně vynechat.

Baterie, potažmo akumulátor se u dnešních smartphonů opravdu rychle vybíjí, což je pro uživatele na cestách určitě velké mínus a 2020 mAh akumulátor toho také moc neslibuje. Každopádně se kapacita akumulátoru jeví asi jako největší nedostatek, jež lze doplnit o externí vysokokapacitní akupack či o solární nabíječku. Pojďme s dobou.

Skladová dostupnost pro evropský trh zatím není známa, zda se objeví i u nás je ještě ve hvězdách a pokud se tak stane, určitě pod jiným názvem. Známe ale cenu u operátora Verizon, prodávat se bude za 600 dolarů, tedy v přepočtu za 12 000 CZK. Dotovaný vyjde určitě levněji.

Určitě se o své poznatky, doplňující informace či drobné recenze podělte do komentářů níže či pomocí lišty na sdílení dejte vědět o této novince i ostatním.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

4 Comments

  1. Tak tomu říkám smartphone jak má být. Docela mě dojímá, jak se Apple chlubí Retinou a ejhle, určitě má co dohánět.

  2. Tomuhle říkám teprve smartphone. Za něj bych i ty prachy dal i podle výkonu, protože to co je na trhu teď za tyto ceny je směšné. Hned jak bude někde k sehnání tak ho beru…

  3. Bude mi HTC Droid fungovat v Čechách, když si ho nechám z USA poslat? Dík

    1. Ahoj jarku, pokud bude telefon odblokovaný, neviděl bych v tom problém. Jde jen o to, zdali Verizon prodává odblokované smartpnony. Já osobně si myslím, že ne.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony