> Novinky ze světa IT

Tabletíme s HTC Flyer

HTC představí první tablet, který běží na Androidu. Chcete-li vyčnívat z velkého davu, pořiďte si právě tento tablet, který přináší spoustu zábavy. Podpora služby OnLive nabízí nové PC pecky právě pod vaše prsty. Služba umožňuje hrát hry jako FEAR 2, 3, Unreal Tournament, Mafia 2, Assassin’s Creed II, NBA 2K11 či Lego Batman.

Sedmipalcový displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů je ta pravá pastva pro vaše oči. Procesor je na taktu 1,5 GHz /Qualcomm MSM8255/, který dosáhl vyššího výkonu díky podpoře služby OnLive, která část výpočtů provádí sama.

K HTCéčku je možno si zakoupit speciální dotykové pero, které nás vyjde na necelých 30 Eur. Operační systém pro tuto placku se jmenuje Android 2.4, dále Flyer používá upravenou verzi uživatelského rozhraní HTC Sense. Systém bude řídit přibližně 32 GB interní paměti, která může být rozšířena slotem pro karty MicroSD.

Model s plně integrovanou cloud computingovou herní službou OnLive dále podporuje WLAN 802.11b/g/n, Bluetooth 2.0 + EDR, GPS, HSPA + modem kompatibilní s (14,4 Mbps) pro mobilní internet, 5ti megapixelový fotoaparát s LED bleskem a HDMI.

Video formáty: .3gp, .3g2, .mp4, .wmv /Windows Media Video 9/, .avi /MP4 ASP and MP3/, .xvid /MP4 ASP a MP3/. Baterie nabízí kapacitu 4000 mAh, v pohotovostním režimu vydrží až 1470 hodin a 4 hoďky můžete sledovat filmy.

Celé zařízení váží 420 g a vejde se do rozměrů 19,5 x 12,5 x 1.29 cm. HTC Flyer bude stát kolem 500 € a objeví se v květnu 2011.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  5 x komentář, přidáš se?

  1. Htc se mě moc líbí a tenhle tablet je v celku dost zajímavej. Kvalita rozhodně odpovídá značce. Htc rozhodně má co nabídnout, to si myslim já a rozhodně i spousta jiných lidí…

   1. Tak společnost HTC je na trhu špičkou ve smartphone, pokud jde o tyto tři písmena, rozhodně zvedám palec nahoru.

  2. […] tablet HTC Flyer byl propůjčen celé Evropě. Můžeme ho očekávat ve 14 zemích, mezi ně patří Velká […]

  3. Cena padá až na 200 liber, což je 6000 Kč. S podporou sítě 3G si připravte o 1500 více.

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Novinky ze světa IT