HardwareNovinky ze světa IT

Až za hranice představivosti – HTC Vive Pre (CES)

Společnost HTC na CESu v Las Vegas představila svou novinku v podobě druhé generace vývojářské edice virtuální reality – zařízení Vive Pre. Jedná se o headset, který nabízí uživateli vyšší komfort. Díky tomu ho, svět virtuální reality doslova vcucne.

HTC Vive Pre (4)

Nové popruhy zajistí lepší stabilitu a jistotu při pohybu

Při inovacích produktu bylo dbáno na uživatelský komfort, ergonomii a výkon. Výsledkem tohoto snažení je stav, kdy má zařízení kompaktnější rozměry. Vyvinut byl i nový systémem popruhů, které zajišťují lepší stabilitu a vyvážení. Vylepšení se dočkal i zobrazovací systém. Díky nové přední kameře s technologií Room-scale nebude problém se s headsetem posadit, najít nápoj, nebo pokračovat v komunikaci s ostatními. Headset zkrátka nebude potřeba sundávat z hlavy.

Další inovací jsou samotné displeje poskytující vyšší jas. Proběhly u nich i další úpravy zobrazení, které vedou ke zvýšení pocitu přítomnosti ve virtuální realitě. Ruku v ruce s tím jde také ovládání. I zde výrobce zapracoval a HTC Vive bylo kompletně přepracováno. Nabízí nyní lepší ergonomii, tlačítka jsou vybavena rozpoznatelným povrchem a dvoukroková tlačítka ovladače umožní jemnější manipulaci s objekty. Hmatová odezva pak zajistí důležitou zpětnou vazbu na interakci ve virtuálním světě.

Pro opravdové vychutnání si virtuální reality je důležitá také volnost pohybu. Ta je zajištěna ovladači, které pohání integrovaná lithium polymerová baterie. Baterie by měli být schopny na jedno nabití poskytnout přes 4 hodiny provozu prostřednictvím standartního micro-USB konektoru.

Filozofická otázka závěrem. K čemu je to všechno dobré? Mimo využití v herním průmyslu, které je nasnadě, bude nasazení virtuální reality výborným pomocníkem v medicíně, obchodu či automobilovém průmyslu.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  1 Komentář:

  1. […] Virtuální realita bude asi jedno z nejvíce skloňovaných hesel všemi technologickými nadšenci roku 2016. Vždyť už to není jen otázka sci-fi a jedněch drahých brýlí od Oculusu. Virtuální realitu, v lepší, nebo horší kvalitě, si dnes může vyzkoušet doslova každý. Levnější cesta jsou ty papírové, jako Google Cardboard, přes plastové kusy, jako právě námi testovaný Gear VR od Samsungu, až po opravdové matadory tohoto odvětví, jako je HTC Vive Pre. […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Hardware