HardwareZe světa IT

Až za hranice představivosti – HTC Vive Pre (CES)

HTC CES

Společnost HTC na CESu v Las Vegas představila svou novinku v podobě druhé generace vývojářské edice virtuální reality – zařízení Vive Pre. Jedná se o headset, který nabízí uživateli vyšší komfort. Díky tomu ho, svět virtuální reality doslova vcucne.

HTC Vive Pre (4)

Nové popruhy zajistí lepší stabilitu a jistotu při pohybu

Při inovacích produktu bylo dbáno na uživatelský komfort, ergonomii a výkon. Výsledkem tohoto snažení je stav, kdy má zařízení kompaktnější rozměry. Vyvinut byl i nový systémem popruhů, které zajišťují lepší stabilitu a vyvážení. Vylepšení se dočkal i zobrazovací systém. Díky nové přední kameře s technologií Room-scale nebude problém se s headsetem posadit, najít nápoj, nebo pokračovat v komunikaci s ostatními. Headset zkrátka nebude potřeba sundávat z hlavy.

Další inovací jsou samotné displeje poskytující vyšší jas. Proběhly u nich i další úpravy zobrazení, které vedou ke zvýšení pocitu přítomnosti ve virtuální realitě. Ruku v ruce s tím jde také ovládání. I zde výrobce zapracoval a HTC Vive bylo kompletně přepracováno. Nabízí nyní lepší ergonomii, tlačítka jsou vybavena rozpoznatelným povrchem a dvoukroková tlačítka ovladače umožní jemnější manipulaci s objekty. Hmatová odezva pak zajistí důležitou zpětnou vazbu na interakci ve virtuálním světě.

Pro opravdové vychutnání si virtuální reality je důležitá také volnost pohybu. Ta je zajištěna ovladači, které pohání integrovaná lithium polymerová baterie. Baterie by měli být schopny na jedno nabití poskytnout přes 4 hodiny provozu prostřednictvím standartního micro-USB konektoru.

Filozofická otázka závěrem. K čemu je to všechno dobré? Mimo využití v herním průmyslu, které je nasnadě, bude nasazení virtuální reality výborným pomocníkem v medicíně, obchodu či automobilovém průmyslu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware