Mobilní telefonyZe světa IT

MWC 2012 – čtyřjádro HTC One X

Na letošním mobilním kongresu v Barceloně bylo představeno spoustu novinek. Tchajwanské HTC nezahálelo a představilo hned celou řadu nových smartphonů s názvem One.

S velkou pravděpodobností se bude jednat o obdobné řady, jak je známe například u Samsungu popřípadě LG.

htc one x press 1 1

Do začátku si na Tchajwanu připravili tři novinky s názvem One. Prvním z nich je vlajková loď, jež byla dříve označována jako HTC Endeavor.

Nové jméno, které tento přístroj nese zní HTC One X, je prvním čtyřjádrovým zařízením tohoto výrobce. V jeho útrobách bije nový procesor Nvidia Tegra 3, jež disponuje čtyřmi jádry taktovanými na 1500 MHz. Doplní ho gigabajtová paměť RAM.

Jeho přední straně dominuje 4,7 palcový S LCD 2 displej o rozlišení 1 280 x 720 pixelů, jež by měl dosahovat kvalit displeje používajícího technologii IPS. Nad displejem se nachází pro HTC typický reproduktor pro hovory, několik čidel a průměrná 1,3 Mpx kamerka pro videohovory. Pod ním leží tři senzorová tlačítka, to nasvědčuje skutečnosti, že tento smartphone běží na Androidu 4 Ice Cream Sandwich.

htc one x press 3

One X disponuje nadstandardním 8 megapixelovým fotoaparátem, jež využívá inovativní technologie jako například Dual Shutter, je schopen nahrávat video a fotit zároveň. Asistenci mu dělá přisvětlovací LED dioda, u které je možné nastavit pět intenzit svítivosti. Fotoaparát je schopen natáčet video ve Full HD rozlišení. Fotoaparát dále podporuje rozpoznávání obličeje, geo taging a další pokročilé funkce.

HTCčko nabízí velmi úctyhodnou interní kapacitu 26 GB, spolu s tím k tomuto telefonu dostanete 25 GB v Dropboxu na dva roky zdarma. Rozšířit o microSD kartu bohužel nepůjde.

htc one x press 2

Telefon nabídne širokou konektivitu, připojíte se přes přes Bluetooth, USB, 3G, GPS, Wi-Fi a spoustu jiných. Dále se zde setkáváme s NFC, jež se dá použít k rychlému spárování, či placení pomocí mobilního telefonu se službou Google Wallet. O přísun energie se postará článek o 1800 mAh, jež tomuto telefonu nejspíš nebude úplně dostačovat.

Tento přístroj se stává novou vlajkovou lodí s usedlým designem, za to je ale nabušený nejnovějšími technologiemi, uvidíme, jak si povede.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

3 Komentáře

  1. Nevím proč, ale HTC by mě určitě padlo do ruky… 😀

    1. Tak to každopádně, One X má našláplo a snad bude uživatel nadmíru spokojen. 🙂

  2. HTC One X je nyní dostupný v Austrálii u operátora Vodafone, tak pokud by jste měli zájem, zaleťte si ho tam zakoupit. 🙂

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony