Tiskové zprávy

HTC uzavřelo distribuční dohodu se společností Dell

htc logo freebit nove
Foto: HTC

Aktualizace Vive Focus Plus zahrnuje nástroje pro vzdálenou správu od VMware a MobileIron i podporu VPN pro skutečně bezpečné spojení s firemní sítí.

Společnost HTC dnes oznámila novinky, které ocení především firemní zákazníci. Díky nové dohodě se společností Dell získají přístup k řešení pracovních stanic kombinujících XR a VR od jediného dodavatele. Ten je snadno vybaví nejrůznějšími sestavami s využitím virtuální reality Vive a vyřeší i komerční licenci a záruky balíčku Vive Enterprise. Nasazení dnes velmi žádané vzdálené spolupráce tak bude dílem okamžiku. 

„Návrh optimálního IT řešení pro zaměstnance nikdy nebyl tak komplexním problémem jako dnes a rozmach vzdálené spolupráce otevírá příležitost pro změny v jeho chápání. I proto nás velmi těší možnost spolupráce se společností Dell, která firmám pomůže s nasazením XR technologií. Snadno se tak připojí k těm, který již dnes VR pomáhá dosáhnout lepších výsledků při vzdělávání zaměstnanců a spoří více než 40 % času při 3D modelování,“ řekl generální ředitel HTC EMEA Graham Wheeler.

Vive Focus Plus
Foto: Vive Focus Plus

Neméně důležité jsou aktualizace nezávislého headsetu Vive Focus Plus, které doplňují podporu funkcí, které jsou ve firemním prostředí velice žádané. Nechybí mezi nimi vzdálená správa headsetů, podpora zabezpečeného VPN připojení, záznam dění na obrazovkách ani jeho sdílení skrze technologii Miracast.

Vylepšení se dočkal i režim kiosku, který umožňuje v případě potřeby proměnit Vive Focus Plus v jednoúčelové zařízení. Zdokonalení se dočkala dále sada pro vývojáře software Vive Wave SDK, která kromě jiného integruje i API pro rozpoznávání pohybu a gest rukou.

Generální ředitel HTC EMEA Graham Wheeler doplnil: „Aktuálně pozorujeme nárůst v poptávce po firemních VR řešeních a uvědomujeme si, že bezpečnost a možnost vzdálené správy jsou nepostradatelné. Díky této aktualizaci se naši zákazníci mohou spolehnout na bezpečnou VPN při vzdálené spolupráci bez ohledu na to, kde se nachází. IT oddělení pak ocení možnost vzdálené správy prostřednictvím ověřených služeb VMware a MobileIron.“

XR jako cesta k efektivnější kooperaci a překonávání vzdálenosti

Díky spolupráci HTC Vive a společnosti Dell, která je jedním z největších dodavatelů firemních IT řešení budou mít společnosti snadný přístup k nejmodernějšímu HW i SW. Snadno tak využijí například i nedávno představený balík HTC Vive XR Suite. S jeho pomocí získají ihned přístup k virtuálním schůzkám, prezentacím a vzdálené spolupráci.

Multiplatformní podpora pak zaručí bezproblémové setkávání pracovníků i obchodních partnerů bez ohledu na značku používaného headsetu. Uživatelé se totiž v případě nutnosti mohou připojit i prostřednictvím běžného PC, tabletu, nebo smartphonu. Již nyní v beta-programu proběhlo prostřednictvím HTC Vive Sync více než 5 000 schůzek.

Vive Focus Plus zajistí spojení na cestách i prezentace klientům

Integrace nových funkcí dokazuje, že to výrobce myslí na potřeby podnikatelů i velkých společností. Díky zpřístupnění připojení pomocí VPN se HTC Vive Focus Plus stává perfektním zařízením, které umožní kolegům účast na virtuálních schůzkách i na cestách nebo z domácí kanceláře. Kompaktní rozměry a nezávislost headsetu pak umožňuje přizvat kohokoli prostým odesláním připraveného headsetu na jeho adresu. VPN zajistí bezprecedentní zabezpečení šifrovaného přenosu za všech okolností.

Funkce nahrávání obrazovky najde využití například při přípravě prezentací, nebo dodatečnou analýzu výcviku zaměstnanců ve VR. Ten lze navíc snadno sledovat i v reálném čase prostřednictvím PC, tabletu či televizoru díky nové podpoře technologie Miracast.

Výčet novinek uzavírá vzdálená správa headsetů, která umožní IT oddělením provádět nastavení headsetu a instalovat na něj vlastní aplikace a jejich aktualizace na dálku. Praktickým doplňkem je pak nově možnost bezpečného offline provozu a neomezený režim kiosek s jehož pomocí mohou firmy headset proměnit v jednoúčelové zařízení na kterém běží jen vybraný software.

Příprava software snazší než kdy dřív díky novému SDK platformy Vive Wave 

Headset HTC Vive Focus Plus využívá pro svůj běh platformy Vive Wave, která také obdržela v posledním měsíci aktualizaci. Nové SDK verze 3.2 přináší následující změny:

  • Zjednodušení vývojářského procesu pro XR aplikace využívající Wave Unity XR Plugin nejnovější verze Unity (2019.4+) nebo nejnovějších Wave pluginů pro Unreal Engine 4.24 a 4.25
  • Snížení času iterace při vývoji s pomocí nástrojů Bundle Preview a Shader Stripping
  • API pro rozpoznávání pohybu rukou a gest
  • Podpora pohledu skrz headset, která umožňuje uživatelům pohled do reálného světa pouhým stisknutím tlačítka
  • Adaptivní kvalita vykreslování a FOVeované vykreslování jsou nyní v základu aktivní. Deaktivace funkci je možná v nastavení WaveVR

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy