Smartphone Huawei Ascend G300Autor: 01/08/2012 2 comments 1595 shlédnutí

Omrknul jsem pár recenzí, podíval se na nejeden kladný post a vydal jsem se zakoupit Huawei Ascend G300 do našich velebných Domažlic. Za 3977 korun totiž obdržíte telefon, který svou výbavou neočekávaně oslní a bude věrným multimediálním pomocníkem v sociálním světě.

S úhlopříčkou celé 4 palce se stává tento smartphone high-endovým ve skupině low-endů, což za necelé čtyři tisíce nezní vůbec špatně. Displej s technologií TFT propůjčí rozlišení 480 x 800 pixelů ale bohužel jako většina telefonů se na sluníčku nechce kamarádit.

Model G300 /U8815/ propůjčí podporu GPRS, EDGE, 3G sítí, HSDPU až 7.2 Mb/s, HSUPA až 5.76 Mb/s, Bluetooth, GPS, WiFi 802.11b/g/n, synchronizační a dobíjecí microUSB port.

Srdcem se stává procesor z dílny ARM, přesněji je jedná o model Cortex-A5 položený na frekvenci 1 gigahertz. Operační paměť bohužel nevlastní křemíkový čip s velikostí 1 GB, telefon se musí spokojit s 512 megabajty, i s těmi ale plnohodnotně vystačí. Té sekunduje dvougigabajtové úložiště pro data, muziku, videa či fotografie. Na zadní straně na nás čeká 5 MP fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací diodou.

Softwarově velice dobře vybavený produkt se hledá docela těžce, já jsem měl ale štěstí. Ascend G300 je nadmíru vybavený smartphone, který nabídne v základu softwarové aplikace jmény Google Plus, Facebook, Twitter, Google Maps, Google Play či Latitude. Nemusíte tedy nic zdlouhavě instalovat, stačí jen doinstalovat ICQ, Foursquare, Flash Player, Instagram, a je to.

Plnohodnotný multimediální a hlavě mobilní přístroj je tak za pár minut připraven vyrazit do terénu a sdílet to, na co si zrovna vzpomenete. Nutností je samozřejmě přístup k mobilnímu internetu, což je u takovýchto telefonů denním chlebem. Tento chytrý telefon vřele doporučuji a můžeme jen očekávat aktualizaci na předposlední operační systém od Googlu, tedy Android 4.0 ICS. Kdy se tak stane? Dle informací v průběhu srpna.

První várka, která navštívila Evropu byla do posledního kusu vyprodaná. Minulý týden čínský expres přivezl další mobilní produkty, což byla pro mnohá kožená pouzdra potěšující zpráva.Autor

Martin Kohout

V ruce iPhone. Technologie. Novinky. Smartphone.

Web: https://freebit.cz

Komentáře (2)

[…] zájem o telefon do 4000 korun, mohl bych doporučit Huawei Ascend G300, s kterým jsem maximálně spokojen a myslím si, že za tyto peníze lepší 4 palcový mobil […]

Odpovědět

Huawei vydal oficiální downgrade balíček pro telefon Ascend G300. Tento balíček změní firmware telefonu z Androidu 4.0 V937 na Android 2.3.6 V895. Odkaz pro stažení: http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDY4ODE=

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!