Mobilní telefony

Smartphone Huawei Ascend G300

huawei logo single sede
Foto: Huawei

Omrknul jsem pár recenzí, podíval se na nejeden kladný post a vydal jsem se zakoupit Huawei Ascend G300 do našich velebných Domažlic. Za 3977 korun totiž obdržíte telefon, který svou výbavou neočekávaně oslní a bude věrným multimediálním pomocníkem v sociálním světě.

S úhlopříčkou celé 4 palce se stává tento smartphone high-endovým ve skupině low-endů, což za necelé čtyři tisíce nezní vůbec špatně. Displej s technologií TFT propůjčí rozlišení 480 x 800 pixelů ale bohužel jako většina telefonů se na sluníčku nechce kamarádit.

Smartphone Huawei Ascend G300
Smartphone Huawei Ascend G300

Model G300 /U8815/ propůjčí podporu GPRS, EDGE, 3G sítí, HSDPU až 7.2 Mb/s, HSUPA až 5.76 Mb/s, Bluetooth, GPS, WiFi 802.11b/g/n, synchronizační a dobíjecí microUSB port.

Srdcem se stává procesor z dílny ARM, přesněji je jedná o model Cortex-A5 položený na frekvenci 1 gigahertz. Operační paměť bohužel nevlastní křemíkový čip s velikostí 1 GB, telefon se musí spokojit s 512 megabajty, i s těmi ale plnohodnotně vystačí. Té sekunduje dvougigabajtové úložiště pro data, muziku, videa či fotografie. Na zadní straně na nás čeká 5 MP fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací diodou.

Ascend G300 je nadmíru vybavený smartphone

Softwarově velice dobře vybavený produkt se hledá docela těžce, já jsem měl ale štěstí. Ascend G300 je nadmíru vybavený smartphone, který nabídne v základu softwarové aplikace jmény Google Plus, Facebook, Twitter, Google Maps, Google Play či Latitude. Nemusíte tedy nic zdlouhavě instalovat, stačí jen doinstalovat ICQ, Foursquare, Flash Player, Instagram, a je to.

Plnohodnotný multimediální a hlavě mobilní přístroj je tak za pár minut připraven vyrazit do terénu a sdílet to, na co si zrovna vzpomenete. Nutností je samozřejmě přístup k mobilnímu internetu, což je u takovýchto telefonů denním chlebem. Tento chytrý telefon vřele doporučuji a můžeme jen očekávat aktualizaci na předposlední operační systém od Googlu, tedy Android 4.0 ICS. Kdy se tak stane? Dle informací v průběhu srpna.

První várka, která navštívila Evropu byla do posledního kusu vyprodaná. Minulý týden čínský expres přivezl další mobilní produkty, což byla pro mnohá kožená pouzdra potěšující zpráva.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Huawei vydal oficiální downgrade balíček pro telefon Ascend G300. Tento balíček změní firmware telefonu z Androidu 4.0 V937 na Android 2.3.6 V895.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony