Mobilní telefony >Novinky ze světa IT >

Smartphone: Huawei G520 v Číně

Huawei do prodeje na východní straně zeměkoule dnes pouští nový čtyřjádrový smartphone, který ponese jméno Huawei Ascend G520. Jedná se o 4,5″ mobilní telefon s IPS displejem, jež je samozřejmě multidotykový a jeho cena nepřevyšuje po přepočtu 5000 korun.

Huawei G520

Srdcem mobilního výkonu se stává 1,2 GHz procesor Mediatek MT6589, který vlastní čtyři jádra doplněná o 512 MB RAM. Na zadní straně je připravena optika, jež zahrnuje 5 megapixelový optický senzor a autofokus. Další informace ohledně úložiště či dalších parametrů zatím bohužel nejsou známy, nicméně ještě můžeme prozradit, že se cena bude pohybovat po přepočtu okolo 4 200 Kč, což za čtyřjádrový smartphone není zdaleka tak hodně.

Když vezmeme v úvahu, že se čínský Huawei v poslední době v celku činí a ohlasy na jeho smartphony nejsou záporné, může mít tento model naději na úspěch. Ascend G520 však nebude patřit mezi high-endy, což nám specifikaci poměrně zužuje. Interní kapacita tak může být v rozmezí od 4 do 8 gigabajtů, jež určitě půjde rozšířit paměťovou kartou až do kapacity 32 GB. Nečekejme podporu NFC či vysokorychlostních sítí LTE.

Další otázkou je, zdali se vůbec tento telefon dostane na evropský trh. Našli jste bližší informace o tomto modelu? Víte, kdy bude dostupný i v Evropě? Určitě se o své poznatky, či drobné recenze podělte do komentářů níže, nebo dejte o této novince vědět i ostatním pomocí pohyblivé lišty na sdílení na levé straně od těchto řádků. Budeme moc rádi za každý postřeh, děkujeme.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  1 Komentář:

  1. […] Společnost Huawei právě v těchto dnech představila na německém trhu nový smartphone, který láká na čtyřjádrový procesor a 1 gigabajt operační paměti RAM. Jedná se o nástupce modelu Ascend G600, kterému v Číně sekunduje model G520, jež jsme si představili v tomto článku. […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Mobilní telefony >