Mobilní telefonyZe světa IT

Huawei: 6,1″ nabídne Ascend Mate

A je to tu. Hranice 6″ překonána smartphonem od čínské společnosti Huawei. CES 2013 se kvapem blíží a Las Vegas 8. ledna vřele přivítá i nový model Ascend Mate, jež je vybavený 6,1 palcovým displejem s FHD rozlišením.

Huawei Ascend Mate CES
Smartphone Huawei Ascend Mate v bílém kabátu

Displej přerostlého chytrého telefonu jest vybavený LTPS technologií a má Full HD rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Stroj nevšedních rozměrů pro svůj chod využívá systém Android 4.1 Jelly Bean a čtyřjádrový stájový procesor HiSilicon K3V3 taktovaný na frekvenci 1,8 GHz. V těle má tento doslova „podprůměrný“ tablet pouze 9,9 milimetru. Bude přítomna i 2 GB operační paměť.

O interní paměti moc nevíme, můžeme však spekulovat o úschově 8 – 16 GB dat. S přibývajícími rozměry musel výrobce zvýšit i kapacitu samotné baterie, ta dosahuje v celku slušné kapacity 4 000 mAh, což ale s takto velkým displejem nepřinese více jak dvoudenní náročné používání. Na nové a lépe propracované technologie nových úschoven elektrické energie si asi ještě budeme muset počkat.

Cena takto vybaveného smartphonu by měla atakovat sumu 3 000 juanů, tedy v přepočtu přibližně 9 000 korun. Huawei Ascend Mate tak svými rozměry atakuje chystaný Samsung Galaxy Note III, který by měl mít dle prvních informací na světovém internetu dokonce  6,3 palcový displej. Novinek na CESu určitě nebude málo a proto zůstaneme příjemně naladěni na vlně nových informací o přicházejících produktech.

Určitě se o své poznatky k smartphonu, doplňující informace či o drobné recenze podělte do komentářů níže nebo pomocí lišty na sdílení dejte vědět o této novince i ostatním. Našli jste k tomuto telefon levné příslušenství? Diskuze je otevřená. Děkujeme a budeme jen rádi za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony