HardwareMobilní telefony

iCON Prague 2015 – česká premiéra iWatch

iCON 2015 head e1429693179602

Již za tři dny (24.4.2015) začíná v Národní technické knihovně na Praze 6 třetí ročník tech festivalu zaměřeného převážně na výrobky Apple, ale i další technologické novinky iCON Prague 2015. V sobotu v 9 hodin ráno se otevřou brány nádherné budovy NTK a vpustí vás do světa moderních technologií a zajímavých přednášek. V podstatě se dá říct, že zde souběžně budou probíhat dvě akce. Zaprvé se v prostorách NTK budou nacházet stánky vystavovatelů, z nichž můžeme namátkou zmínit třeba Logitech, Ingredi Europe, 2gis a Belkin. Vedle toho bude probíhat tzv, iCONference, iCON trénink a iCONdev, ke kterým si povíme něco níže.

Vstup na samotný iCONfestival je zdarma, takže se podívejme co můžete vidět, zkusit, zažít. Vystavovatelé si pro vás připravili různé zážitky a překvapení. Společnost Belkin vám ukáže své řešení inteligentní domácnosti s pomocí své chytré zásuvky. Potkáte zde i Terminátora v podobě půlmetrového Robosapien X, který poslouchá příkazy z vašeho tabletu, či telefonu na slovo. Phillips vás povýší na úroveň Davida Guetty. S pomocí jeho mixážního pultu si namixujete vlastní skladbu na vašem iPadu. Když už budete v té kreativní tvorbě, Logitech vám s Youtuberem MenT ukáže jak natočit super video.

iCON 2015 head

Jak vidíte, iCONfestival toho nabízí mnoho a ještě víc. Společnost Liftago, která se snaží zbavit Prahu nepoctivých taxikářů, zde bude mít luxusní Teslu Model S a bude nabízet prodloužené jízdy. Kdo ví, třeba budete mít štěstí a oni vás rovnou hodí i domů? V budově NTK se také nachází kinosál, kde budou promítány nové díly oblíbeného Game of Thrones. Zároveň vám HBO, které Hru o trůny produkuje, nabízí možnost si vyzkoušet jejich aplikaci pro sledování seriálů a pořadů v telefonu, nebo tabletu. Pokud dostanete hlad, nemusíte tahat z domova připravené řízky. Mladá služba Ordr, která se během posledního roku rozjela, má speciální nabídku, doveze vám na iCON jídlo během deseti minut.

Kromě ukázek produktů širokého spektra různých firem se můžete na iCONu i něco dozvědět a přiučit. Od sobotního rána startují přednášky českých, ale i zahraničních odborníků na slovo vzatých. Od Mika Rohdeho se dozvíte, co je to Skečnouting a jak vám to může zefektivnit vaší práci. Frank Meeuwsen, spojený se zeleným slonem Evernotu vám ukáže, jak vám zdánlivě jednoduchá poznámková služba může pomoci s podnikáním a usnadnit vaší firemní komunikaci.

Dle slov organizátorů, pokud Tim Cook splní slovo a začne prodávat Apple iWatch ještě před iCONem, budete mít jedinečnou možnost sledovat jejich premiéru. Zatím to vypadá, že se to povede a proto je Petr Mára poletí v pátek ráno vyzvednout do Londýna. iWatch zřejmě budou po iPadu jednou z nejzajímavějších představených novinek. Toto jsou jen drobky v obrovské míse toho co vám iCONference nabízí. Vstup na ní už bohužel není zadarmo, pokud se přednášek chcete zůčastnit, připravte si 2990 korun.

Organizátoři myslí i na to, že učit se ve velkém množství lidí je náročné, proto zařadili na program i tzv iCON trénink. Ten, narozdíl on Konference probíhá oba víkendové dny. Opět se budete učit s Evernotem, zapracujete na svém Skečnoutingu, nebo vám Jan Dobrovský ukáže, dostat z vašeho Macu maximální výkon. Tréninky jsou buďto zadarmo, nebo si na ně musíte koupit vstupenku. Ceny se pohybují od 390 kč, až po 1990 korun.

Na své si přijdou i ti, co rádi tvoří. Poslední součástí, ale určitě v neposlední řadě, je iCONdev. Vývojářský workshop vám nabízí mnohé, ať se do vývoje pro iOS teprv pouštíte, nebo jste zkušenými matadory. Vojta Šťavík vás uvede do vývoje pro iWatch. Technologie iBeacon vám otevře zcela nové příležitosti při vývoji aplikací. Především se setkáte s dalšími, jako jste vy, tedy s vývojáři. Budete moci sdílet zkušenosti a poznatky z oboru, nebo si nechat poradit. Lístek na iCONdev stojí 500 kč.

V současné době se po Evropě potuluje i legendární a ikonický Steve Wozniak. Organizátoři se i v tuto chváli snaží zajistit jeho přítomnost, ale jak říkají, Steve je hvězda, která má určité podmínky, ale naděje umírá poslední. Příležitost potkat Velkého Woze se zřejmě u nás již nebude opakovat. Pokud máte zájem přijít a ještě nemáte koupený lístek na některou z placených součástí, neváhejte. Zbývá jich už jenom pár. Pohlednice na iCON najdete pod tímto linkem, můžete tedy váš iPad či Mac na tuto akci patřičně vyzdobit.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware