Mobilní telefonyZe světa IT

Galaxy S2 a iPad 2 – vítězi MWC 2012

Na letošním mobilním kongresu v Barceloně bylo představeno na čtyřicet zásadních novinek. Logicky převládali firmy s asijskými kořeny, které představovali velmi zajímavá zařízení, jež posunují IT průmysl o mílové kroky dále.

Na konci každého MWC se vyhlašují prestižní ceny Global Mobile Awards, které oceňují nejzajímavější zařízení, aplikace a služby, jež byly uvedeny v uplynulém roce. Letos tomu nebylo jinak, výsledky nedopadli nijak nečekaně, pojďme si tedy představit vítěze letošního ročníku.

samsung galaxy s2

V kategorii mobilních telefonů byl v loňském roce oceněn iPhone 4. Letos byl sesazen z trůnu úspěšným a již několika cenami ověnčeným Samsungem Galaxy S II. Tento smartphone se skvěle prodává po celém světě a cenu si oprávněně zaslouží.

ipad2

Králem tabletů se nestal nikdo jiný než Apple iPad 2, který usedl na vyhřáté místo po svém starším bratrovi. Dalo se to očekávat, přece jen iPad je stále rekordmanem prodejů. V příštích ročnících však zajisté zamíchají kartami tablety s jiným systémem, než je iOS.

Ačkoliv se zdá, že Apple roste nezadržitelnou rychlostí, Android zaznamenává zvyšování prodejů a zabírá již více než 50 procent trhu na úkor ostatních systémů, takže i iOS.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony