Ze světa IT

Čínský iPad mini: Onda V818 mini

Když Apple minulý rok na podzim představil zmenšenou verzi veleúspěšného tabletu iPad – iPad mini – ohlasy byly rozporuplné. Na úhlopříčce 7,9″ bylo rozlišení „pouhých“ 1024 na 768 px, což je o 240 tisíc pixelů méně, než má 7 palcový Google Nexus 7.

Onda V818 mini - iPad mini po čínsku

Ostatním hardwarem, který je takřka shodný s iPadem 2, též neoslnil, nicméně své příznivce si našel, což dokazují miliony prodaných kusů. Čínský výrobce Onda nyní přišel s konkurentem pro tento tablet, jmenuje se V818 mini. Co se designu týká, V818 vychází z již zmiňovaného iPadu mini – jsou zde však rozdíly, nejpatrnějším z nich je absence klasického středového tlačítka, které slouží pro jednoduché ovládání iOS.

Displej je zcela totožný, na 7,9″ IPS panelu (s poměrem stran 4:3) najdeme rozlišení 1024 x 768 px. I přes 5 Ah baterii si tělo tabletu udrželo tloušťku pouhých 7,5 mm a váhu 340 gramů. Pro zachycení snímků pak můžete použít buď 5 MPx fotoaparát na zadní straně, nebo čelní VGA kamerku. Tablet využívá OS Android Jelly Bean ve verzi 4.1.1.

Pod „kapotou“ Ondy nalezneme čtyřjádrový procesor Allwinner A31S, který spolu s osmijádrovou grafikou PowerVR SGX 544 a 2 GB RAM nabídne velice slušný výpočetní výkon. Vedle vestavěné paměti (16 GB) jistě potěší i možnost vložení microSD karty o kapacitě až 32 GB nebo podpora OTG. WiFi modul je dnes již samozřejmostí, ale přístroj postrádá Bluetooth, takže případné periferie budete muset připojit pouze prostřednictvím kabelu.

O úspěšnosti tabletu bezpochyby rozhodne cena, která činí 170$ (3 370 Kč). Tato částka je sice poloviční oproti iPadu mini, budete se však smířit s lacinějšími materiály, téměř o 4 hodiny nižší výdrží na baterii a dalšími kompromisy.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT