Mobilní telefony

iPhone 12 s novým designem, specifikací a cenou přijde v říjnu

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Podzim je už tradiční období, kdy se představují „jablečné“ novinky. Proto se už nyní mluví o novém iPhone 12. Jaký bude?

Apple dává sbohem velkým výřezům

Nevyčerpatelnou studnicí informací o chystaném telefonu je zejména Jon Prosser. Ten v minulosti vynesl na svět hned několik zajímavých informací o Apple technologiích. Pozadu nezůstal ani ohledem nového iPhone. Podle současných spekulací by se vlivem koronavirové krize mohl představit až v říjnu, nikoli v září, jak bývá zvykem.

iPhone 12 s novým designem (Foto: @ZONEofTECH)
iPhone 12 s novým designem (Foto: @ZONEofTECH)

Podle doposud zveřejněných informací se máme na co těšit. Při pohledu zvnějšku upoutají zmenšené výřezy na displeji, které v původním provedení mnozí neváhali označit za vysloveně obludné. Na první pohled jsou taktéž patrné rovné boky přístroje. Celkově hranatější dojem si přístroj přebírá ze starší verze iPhone 4, která je podle mnohých z designového hlediska dosud to nejpovedenější, co Apple vyprodukoval.

Dojde také k pomyslnému zeštíhlení postranního rámečku. Současná verze nabízí 2,52 milimetru, u budoucí novinky na trhu se podaří rámeček zúžit na 1,55 milimetru.

Návrat do minulosti s novou cenovkou

Ostatně Apple naznačil, jakým směrem se hodlá v designu ubírat, už nedávno také v nových iPadech. A v recenzích za svůj počin rovnou sklidil úspěch. Není tedy důvod, proč vyvedený koncept nezopakovat i u nového iPhone.

Telefonu by také mělo přibýt kovové ohraničení rozšířené za zadní sklo. Důvodem je snaha ochránit zařízení před mechanickým poškozením. Mírné změny z hlediska designu proběhnou i v barvách. Zmizí totiž provedení Midnight Green.

iPhone 12 s novým designem (Foto: @ZONEofTECH)
iPhone 12 s novým designem (Foto: @ZONEofTECH)

Z hlediska velikosti se bude mobil zvětšovat, ale na druhou stranu i zmenšovat. Nejmenší verze totiž nabídne úhlopříčku 5,4 palce, naopak ta největší „povyroste“ na 6,7 palců. Tuto dvojici doplní ještě třetí verze, která dosáhne velikosti 6,1 palce.

Nejen nový design, ale především inovované technologie pak ospravedlňují i to, že se očekává i vyšší pořizovací cena nastupujícího mobilního telefonu. U nás se odhaduje, že cena nejlevnějšího modelu přesáhne v přepočtu 18 000 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony