Mobilní telefony

iPhone 15 má výrobní problém. Přehřívá se?

iphone 15 pro
Foto: apple.com, Tag: iPhone 15 Pro

Po uvedení nových telefonů od Applu se na internetu objevují videa o tom, že se iPhone přehřívá. Přesněji se jedná o iPhone 15 Pro. Je to zřejmě způsobeno novým šestijádrovým procesorem A17 Pro (2 výkonnostní jádra a 4 úsporná jádra), který je vyrobený 3nm technologií.

Tato technologie zatím nebyla použita v žádném ze smartphonů na trhu. Není to spíše o přehřívání, ale o tom, že má nový procesor vyšší teplotu. Video od Honzi Březiny to dokazuje. iPhony 15 Pro jsou při zátěži o cirka 5 stupňů teplejší. Posuďte sami.

Tipy, jak zabránit přehřívání telefonu

Pokud se váš iPhone 15 Pro přehřívá, může to být způsobeno několika různými faktory. Zde je několik kroků, které můžete zkusit, abyste tento problém vyřešili:

  1. Kontrola aplikací: Zkontrolujte, které aplikace běží na pozadí. Některé aplikace mohou způsobovat nadměrnou zátěž na procesor a způsobovat přehřívání. Zavřete aplikace, které nepotřebujete.
  2. Aktualizace: Ujistěte se, že máte nainstalované nejnovější verze operačního systému iOS a aplikací. Aktualizace mohou obsahovat opravy chyb a zlepšení výkonu.
  3. Kontrola teploty okolí: Při extrémním horku nebo chladu může iPhone mít problémy s teplotou. Snažte se používat svůj telefon v optimálních teplotních podmínkách.
  4. Omezení jasného displeje: Vysoký jas displeje může způsobit přehřátí. Snížení jasu může pomoci snížit tepelnou zátěž na zařízení.
  5. Vypnutí funkčních vlastností: Některé funkce, jako je například Bluetooth, Wi-Fi nebo GPS, mohou způsobovat přehřátí. Pokud je nepoužíváte, vypněte je.
  6. Obaly a příslušenství: Některé obaly a kryty mohou zabraňovat odvodu tepla z telefonu. Zvažte, zda je odstranit, pokud se telefon přehřívá.
  7. Obnovit tovární nastavení: Pokud problém přetrvává, můžete zvážit obnovení továrního nastavení na vašem zařízení. Předtím však zálohujte všechna data, protože tímto krokem budou veškerá data smazána.

Pokud se problém s přehříváním nepodaří vyřešit pomocí těchto kroků, měli byste kontaktovat technickou podporu Apple nebo autorizovaný servisní středisko, aby provedli podrobnější diagnostiku a opravu. Přehřívání může být známkou hardwareového problému, který bude vyžadovat profesionální zásah.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony