Mobilní telefony

iPhone 15 Pro bude jediný, který podporuje 120 Hz Always-On displej

apple event
Foto: apple.com, Tag: Apple Event

Podle nové zprávy budou pouze chystané modely iPhone 15 Pro vybaveny displejem s nízkoteplotním polykrystalickým oxidem (LTPO), který podporuje obnovovací frekvenci 120 Hz a zobrazení Always-On. Standardní modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus zřejmě nebudou vybaveny technologií displeje LTPO.

Technologie LTPO pomáhá snižovat spotřebu energie tím, že dynamicky mění obnovovací frekvenci displeje, čímž zvyšuje jeho energetickou účinnost. Společnost Apple poprvé představila technologii displeje LTPO v modelech iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max v roce 2022, které nabízely displej Always-On s obnovovací frekvencí 1 Hz, pokročilou technologií ProMotion a technologií Dynamic Island.

iPhone 15 Pro bude jediný, který podporuje 120 Hz Always-On displej
iPhone 15 Pro bude jediný, který podporuje 120 Hz Always-On displej

Standardní modely iPhone 15 nebudou mít technologii displeje LTPO a nebudou podporovat displej Always-On s obnovovací frekvencí 120 Hz. Společnost Apple údajně dokončuje podrobnosti pro hromadnou výrobu a již se dohodla na dodávkách zobrazovacích panelů pro řadu iPhone 15 domácím společnostem.

Nedávno se objevily zprávy, že dodavatel společnosti Apple, společnost BOE, se potýká s technologickými problémy při výrobě panelů OLED z nízkoteplotního polykrystalického křemíku (LTPS) pro iPhone 15, což naznačuje, že technologický gigant nehodlá ve standardních modelech používat panely LTPO OLED.

Přesto se proslýchá, že standardní modely Apple iPhone 15 budou vybaveny Dynamickým ostrovem, novým interaktivním prostorem v horní části displeje, který zobrazuje oznámení, živé aktualizace a další animace.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony