Mobilní telefony

iPhone 15 s podporou 15W bezdrátového nabíjení bez certifikace Applem?

apple event
Foto: apple.com, Tag: Apple Event

V souvislosti s významnou změnou politiky společnosti Apple se spekuluje, že u nadcházející řady iPhone 15 upustí od požadavku na „srovnatelný“ adaptér, což umožní 15W bezdrátové rychlé nabíjení s necertifikovanými nabíječkami.

Od doby, kdy byla technologie MagSafe společnosti Apple poprvé představena u iPhonu řady 12, je možné bezdrátové nabíjení s výkonem až 15 W. Kompatibilita technologie MagSafe s nabíječkami Qi je však omezena na 7,5 W. Aby uživatelé mohli rychlé nabíjení využívat, potřebují v současné době napájecí adaptér Apple nebo srovnatelný napájecí adaptér USB-C třetí strany podporující USB Power Delivery (USB-PD), což omezuje možnosti příslušenství pro rychlé nabíjení.

iPhone 15 s podporou 15W bezdrátového nabíjení bez certifikace Applem?
iPhone 15 s podporou 15W bezdrátového nabíjení bez certifikace Applem?

Podle leakera @yeux1122 je toto paradigma možná na pokraji změny. Naznačuje, že chystaná řada iPhone 15 bude podporovat 15W bezdrátové rychlé nabíjení bez ohledu na to, zda je nabíječka certifikovaná společností Apple.

Ekosystém Qi2 a poskytnout uživatelům výhodu 15W rychlého nabíjení

Tato údajná změna v politice nabíjení společnosti Apple by mohla být přičítána vzniku standardu Qi2. Začátkem tohoto roku vyšlo najevo, že společnost Apple přispěla svými specifikacemi MagSafe jako základem pro aktualizovaný standard bezdrátového nabíjení, který vypracovává konsorcium Wireless Power Consortium. Potenciálním zrušením požadavku na schválený adaptér se společnost Apple možná snaží přijmout širší ekosystém Qi2 a poskytnout uživatelům výhodu 15W rychlého nabíjení prostřednictvím širšího spektra nabíječek.

Tento vývoj by mohl znamenat významný pokrok v možnostech bezdrátového nabíjení pro uživatele iPhonu. Odstraněním potřeby certifikovaných bezdrátových nabíječek by Apple mohl svým zákazníkům poskytnout větší flexibilitu a možnost volby, pokud jde o rychlé nabíjení jejich smartphonů.

V souvislosti s tím se očekává, že řada iPhone 15 bude vybavena připojením USB-C. Ming-Chi Kuo, analytik společnosti TF Securities, naznačuje, že by Apple mohl omezit rychlé nabíjení přes USB-C na kabely a napájecí adaptéry s certifikací MFi a optimalizovat rychlé nabíjení pro certifikované kabely v celé řadě iPhone 15.

Současně Evropská unie údajně hrozí zablokováním prodeje iPhonů, aby prosadila neomezující rychlost nabíjení a přenosu dat přes USB-C u nadcházejících modelů iPhone 15.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony