Mobilní telefonyZe světa IT

Vadné baterie Apple vymění zdarma

apple logo

Známou slabinou u iPhonu je jeho výdrž. Celkem mnoho majitelů těchto chytrých zařízení se s tímto problémem potýká. Avšak Apple nyní přišel na další věc, týkající se baterií. Dle dostupných informací společnost přišla na to, že malá část prodaných iPhonů 5 v době září 2012 – leden 2013 by mohly mít jisté problémy s baterií. Vzhledem k tomu, že se jedná o chybu Applu, uvádí, že tuto závadu na iPhone 5 bezplatně vyřeší výměnou baterie.

Je samozřejmostí, že Apple nevymění baterie všem

Apple ve zprávě uvádí, že zařízení mohou náhle přijít o svou výdrž baterie nebo je musíte intenzivněji nabíjet. Pokud by se vás něco z toho týkalo, (jak jsme již zmiňovali) Apple akumulátor vymění za nový.

Apple-iPhone-5-new

Vadné baterie Apple vymění zdarma

Je samozřejmostí, že Apple nevymění baterie všem, kteří si chtějí pouze polepšit novou baterií. Apple proto vytvořil rozmezí sériových čísel, díky kterému lze zjistit, zda máte vadnou baterii. Na speciálně vytvořené stránce Applu stačí pouze zadat sériové číslo svého iPhonu 5 a rázem se dozvíte, zda můžete „Phone 5 Battery Replacement Program“ použít a nechat si tedy baterii obratem vyměnit.

Jedná se tak o dobré a vstřícné gesto Applu

Jisté tedy je, že pokud vaše zařízení nesouhlasí se zadanými sériovými čísly, nárok na bezplatnou výměnu baterie bohužel nemáte. Avšak nezoufejte! Apple také uvádí, že pokud jste si v minulosti nechávali ve svém iPhone 5 baterii vyměnit, zpětně vám ji společnost uhradí. Jedná se tak o dobré a vstřícné gesto Applu.

Oficiálně! Apple představil tři nové smartphony: iPhone Xs (Max) a iPhone Xr

Pokud byste však do programu výměny baterií patřili, můžete si od 29. srpna zajít do nějakého autorizovaného servisu Applu, kde vám baterii bezplatně vymění. Upozorňujeme však – pokud máte iPhone od operátora, nechoďte za ním. Ten s tím nemá žádnou spojitost. Stačí pouze vzít fakturu (a pokud spadáte do programu) dojít do servisu. Ná závěr bychom ještě mohli dodat, že tato výměna baterií běží ve Spojených Státech již několik dní, respektive již od 22. srpna. V ostatních zemích a tedy i u nás tento program pro výměnu vadných baterií startuje již za pár dní, tedy 29. srpna.

A jak je to u vás s výdrží u iPhone? Trápí vás také jeho časté vybíjení? Podělte se s námi do komentářů, budeme jen rádi…

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

2 Komentáře

  1. Zdravím, spadám do programu výměny baterie. Musím nabíjet několikrát denně, telefon se mi vypíná už při 30 % baterie. Doufám že výměnou se vše vyřeší.

    1. Hezký den, děkujeme za feedback, až bude v telefonu nová baterie, určitě dej vědět, jak celá výměna probíhala. S pozdravem Martin.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony